Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen porszívót érdemes...

Milyen porszívót érdemes venni 2020-ban?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden vélemény, tapasztalat, hogy kinek mely márka vagy típus vált be. Én a porzsák nélkülit találom szimpatikusnak elsőre. Kb. 35 000 Ft-ot szánnék a dologra.

2020. júl. 1. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én csendeset vettem legutoljára. És mindenképpen porzsákosat. Egyébként Electrolux. Szeretem ezt a márkát másban is. Ha ez majd elromlik, akkor is tuti csendeset fogok csak venni ezután.
2020. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zzzoli ***** válasza:
79%

Ma már mindegyik csendes, ugyanis az uniós szabályozás szigorú e tekintetben, nem is lehet forgalmazni 85dB felettit.

A porzsák nélküliek praktikusak, a porgyűjtő edényt egy gonbnyomással kiveszed, majd másik gombnyomással lenyitod az alját és kiüríted. Oda kell figyelni viszont a teljes tisztításáta a porgyűjtőnek. Ugyanis darabokra szedhető és tartalmaz szivacsszűrőt és sűrű szövésű hálót is a felső részén, amit szintén alaposan ki kell tisztítani, kifújni gyakorlatilag minden használat után. Ha ez elmarad, akkor idővel eltömődik és nem lesz megfelelő szívóerő.

Én csak ajánlani tudom.

2020. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csendeset,porzsákosat szerintem is.
2020. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2: A 85 az egy tök átlag porszívó, nem csendes.

A csendes porszívók 50 dB körül vannak.

2020. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zzzoli ***** válasza:
100%
Az rendben van, de bármelyiket megnézed egyik sem hangos, még az ótvar bóvlik sem.
2020. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5: Dehogynem. Lehet, hogy nem olyan hangosak, mint a 20 évvel ezelőttiek. :D De egy kifejezetten csendes porszívóhoz hasonlítva hangosak.
2020. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Porzsákosat tényleg ne, mert ha kirázod, akkor nagyon porzik, és egy idő után úgyis kidobod, másik zsákot veszel. A műanyag tartály tartalmát viszont közvetlenül beleengeded a kukába, alig porzik! Ezen kívül előnyös, ha van benne Hepa szűrő is, mert az csökkenti a levegőbe visszajutó por mennyiségét, így egyrészt hatékonyabb a takarítás, másrészt különösen fontos ha van a családban asztmás vagy allergiás személy! És persze fontos a jó szívóerő is (minimum 350-400 watt, nem motorteljesítmény!), hogy ne valami harmatgyenge sz#r legyen!


Nekünk a '90-es években egy ETA 1400 volt itthon, és mivel anno jó tapasztalatunk volt a márkával, ezért vettünk most néhány éve is azt, nem bántuk meg - ETA 1478 Sabine. Most már az utódja kapható, amint látom, ETA Sabine II, ami gyengébb motorral is ugyanazt tudja!

2020. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Porzsákos Philips van, papírpirzsákkal használjuk. Előtte porzsáknélkül volt, ott valóban ha tényleg tisztàra akartad pucolni akkor havonta egyszer darabokra kellett szedni, minden kis szűrőjét, hogy rendesen szívjon. A porzsákosnál nincs ez, ott valóban minden kosz a papírba megy.
2020. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Porzsákos higiénikusabb. Kiveszed, kidobod a kukába és kész.
2020. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!