Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire veszélyes a villámlás...

Mennyire veszélyes a villámlás egy paneles lakótelep háztartási eszközeire ?

Figyelt kérdés
A panelek esetében ugye az áramellátás földkábelen valósul meg. Tehát a villámcsapás esélye így 0. Viszont a házak között szoktak húzni telefonkábelt....

2020. júl. 3. 12:48
 1/3 anonim válasza:
46%

Szerencsére manapság egyre kevesebben telefonálnak vezetékes telefonon, azokért meg nem igazán aggódnék, akiknek annyi esze van, hogy a mai napig kábelen telefonálnak.

Egyébként a villámcsapás eélye nem 0, hanem 0 közeli szám. Ha pedig beleba.sz valamibe, az lehet akár vízvezeték, erkélyvas, EPH hálózat.

Ezeklben az az igazán veszélyes, hogy az ohm-törvény alapján U egyenlő R*I, aho I egy villámcsapásnál rohadt nagy. Innentől hiába pici az ellenállás, attól még rendkívül nagy feszültségekl keletkeznek, ha épp fogsz egy ilyen vasdarabot.

2020. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Tehát a villámcsapás esélye így 0."

Villámcsapás másodlagos hatásai. Gondolom ez nem jutott eszedbe.

2020. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A háztetők között koax. antennakábeleket szoktak húzni.

Telefonkábelek városokban a föld alatt futnak.

Mégis gyakori a telefonvonalon keresztül okozott kár. Bemenetek, modemek, sőt azon keresztül, még a számítógép LAN-bemenete is. Egyszer én magam is jártam így.

Pedig hány szakvéleményt adtam ki biztosítók részére villámkárokról, míg egyszer engem is utolért.

Egyébként más esetekben a tápegységek 230 V bemenete szokott szarrá menni leggyakrabban, ami súlyosabb esetben a készülék további részeire is átnyúló károkat okoz.

Ehhez pedig pont elegendő, ha magas tereptárgyba, villámhárítóba, vagy akár a földbe csap a villám.

A villám hatalmas árama (mintha egy trafó primerje lenne), elektromágneses teret gerjeszt.

Ez a tér a környezet fémtárgyaiban, vezetékeiben áramot indukál.

Anélkül, hogy a villám belehúzott volna, extrém esetben még egy kihúzott készülék érzékeny elektronikája is elszállhat, csupán a térerőtől. De ahhoz már elég komoly behatás kell, ami az embert is néha falhoz vágja.

2020. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!