Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan néz ki belülről egy...

Hogyan néz ki belülről egy ilyen lakótelepi transzformátor állomás? (kép lent)

Figyelt kérdés

És lehet tudni hogy ezeknek kb mekkora a teljesítményük?


[link]


Értelmes emberek válaszát szeretném aki jártas is a témában egy kicsit is akár és a válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 24. 18:55
1 2
 1/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%
2020. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg akinek van kép egy transzformátorház belsejéről azt is szívesen várom! (lehetőleg ne ipari trafó legyen hanem egy szimpla ami a kérdésemben is szerepel)
2020. márc. 24. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Hát, azért ez jóval nagyobb, mint egy lakótelepi transzformátorállomás. Bár ez nincs lakótelepen, de ennyi elég:

[link]

Manapság modern berendezésekkel ennél is jóval kisebbek létesülnek. Ez meg pláne kisebb:

[link]

Legalábbis föld felszíne felett. Ez egy kb 15 éves lakóparkban egy föld alatti transzformátorállomás bejárata. :)


Van benne egy 3 cellás 10 vagy 20 kV-os kapcsolóberendezés (kábel jön, megy, transzformátor), egy transzformátor, 630 kVA maximum teljesítménnyel, és egy kisfeszültségű elosztóberendezés, 3-5 biztosított kábel. Esetleg közvilágítási kapcsoló.


A képeden látható monstrum lehet, hogy

- dupla, vagy

- a lakótelepi kábelek innen indulnak többfelé, tehát egy kisebb csomópont, kapcsolóállomás, vagy

- van benne Petersen tekercs, vagy

- fentiek tetszőleges kombinációja

2020. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Belsejéről tudni kő, hogy ezerféle variációban tud ez létezni, régen tipizált gyártmányok voltak, amelyek 10-20 év távlatában változtak, ma meg a különféle gyártók, ha nem vesznek tőlük, akkor rögtön hátrányos megkülönböztetésről ordítoznak.

Nem tudom, hogy valóban érdekel-e téged ennyire, de itt van egy lehetséges belső, fentről lefelé: 10 kV-os kapcsolóberendezés, 400 V-os kapcsolóberendezés, transzformátor: [link]

2020. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt pontosan hol lőtted? Olyan ismerős.
2020. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Miskolc, Avas Középszer utca
2020. márc. 24. 22:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Igazság szerint a kérdést azért tettem fel mivel nagyon érdekelnek az ilyen dolgok és hogy ha éppen szerelnek egy trafót (akár olyasmit mint ami a kérdésben lévő képen van) mindig bekukucskálnék csak olyan sötét van hogy kívülről nem látni be úgy sajnos :/
2020. márc. 24. 22:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Sztrogoff: Ami fényképemen is van (igaz nem ott lakok éppen csak az én környékemen is ugyan ilyen van xd) onnan megy be a lépcsőházba és a földszinten van valami fő kapcsolószekrény utána a kábel pedig megy a mérőkhöz. (Közös képviselőtől hallottam mivel villanyszerelővel beszélt) igaz ő nem ért hozzá annyira de nagyjából ennyit tudtam elcsípni amit beszélgettek amíg én a liftre vártam.
2020. márc. 24. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Na jó, de ez meglepetés? Ezért van ott, hogy a kraft a házakba kerüljön. :)
2020. márc. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen csak írtam
2020. márc. 25. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!