Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vettem egy hűtőgépet és azt...

Vettem egy hűtőgépet és azt írja a kezelési útmutatója, hogy földelni kell a hűtőt. De hát maga a konnektor a föld, nem?

Figyelt kérdés
Nem az lehet, hogy a trópusi és egyéb nedves klímájú országokban ahol a padló is csak döngölt föld kell még külön földelni? Mert nyilván olyan klímájú országokba is exportálnak. Úgy tudom, hogy maga a konnektor és a dugalja a föld is egyben. Nem akarom, hogy áramütés érjen bárkit, nem tudom és nem értem mit akar a gép kezelési útmutatója... Előre is köszönöm válaszaitokat.

2020. júl. 13. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!


Ha ilyen szinten nem értesz a villamossághoz, érdemes lenne hívnod egy villanyszerelőt, aki megnézi a hálózatot nálad, és ha szükséges, kiépít a hűtőszekrényhez egy földelő vezetéket.


És abban tökéletesen igazad van, hogy nem akarod áramütés veszélyének kitenni magadat, vagy a családodat. Jobb az ilyesmit megelőzni.

2020. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

"De hát maga a konnektor a föld, nem?"

Nem, csak akkor, ha igen. Régen nem volt általános a védőérintkezős konnektor használata. És persze az is előfordulhat, gonosz vagy buta szerelés után, hogy az aljzat védőérintkezős, de a védőérintkező nincs bekötve. Szóval magyarul és háziasszony nyelvén a kezelési utasítás azt kívánja, hogy földeléses konnektorba dugd be, de olyan földelésesbe, amelyikben valóban van földelés. Ha már a kezelési utasítás is ilyen f*sz szavakat használt a védővezetős helyett.

2020. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Általában a használati utasításban külön felhívják a figyelmet, hogy miként kell eljárni.
2020. júl. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

„De hát maga a konnektor a föld, nem?”


Ez egy védőérintkezős (földelt) dugaszolóaljat (konnektor):


[link]


A középen levő csavartól jobbra és balra levő érintkezők közül az egyik a nulla, a másik a fázis. Az alul és felül levő két érintkező a védőföldelés, de ez csak akkor ér valamit, ha tényleg be is van kötve a védővezető. Mielőtt csatlakoztatod nézesd meg egy hozzáértő villanyszerelővel.

2020. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
15%

Kezelési útmutatók vannak ilyenek, hülye fogalmazással.

Nyilván annyi a lényeg, hogy szabályosan bekötött, földeléses konnektorba kell dugni. Ha nálatok ez adott, akkor ennyi.

Mindamellett, hogy valami képed legyen a jelenségekről: ha nem lenne földelt és hiba folytán feszültség kerülne a hűtőszekrény fémes, érinthető részeire, az akkor lenne rád különösen veszélyes, ha vizes lábbal / lábbelivel állsz a járófelületen és/vagy másik kézzel csaptelepet, radiátort fogsz.

Míg egy száraz papucs például már elszigetel általában olyan jól, hogy azon keresztül nem tud záródni az áramkör egyáltalán.

2020. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Lehet nem gondolták a kezelési írók, hogy bárki elolvassa soraikat, de igen:DDDDDDDDDDDD

Köszi a poént estére:)))


A lényeg, hogy földelt konnektorba dugd be ( 4 hsz említi )a villásdugóját s mindegy, hogy melyik villa, melyik lyukba megy;)

2020. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!