Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanykapcsolóból lehet-e...

Villanykapcsolóból lehet-e konnektort csinálni, vagy meghagyni és mellé tenni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Villanykapcsolóból nem lehet konnektort csinálni, a helyére lehet tenni, vagy meghagyni és mellé tenni.
2020. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ugy ertettem, hogy a villanykapcsolo helyett... 😁

Le se esett mikor irtam...😁

Egyebkent koszonom.

2020. febr. 13. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet oldani, ha kell vezeték behúzással -mivel "N" nincs a kapcsolóknál általában.
2020. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha falikapcsoló helyett konnektort teszel, az nem fog működni.

A kapcsoló az ármkör egyik (jó esetben a fázist) szálát szakítja meg, a konnektorhoz a fázis és nulla is kell, plusz a védelem.

2020. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi, a reszletes valaszt, de en ehhez hulye vagyok...


Van egy fal resz, ahol nincs konnektor, de meg a kornyeken se, es mindenkepp jo lenne egyet tetetni. Van ott egy villanykapcsolo, udvari villanyhoz, amirol le tudnek mondani.

Lehet vele barmit csinalni, hogy konnektorra alakithato legyen? Vagy a kornyeken valahol?

Gipszkarton a burkolas, eseteleg hogy lehetne oda egy konnektort "varazsolni"? Kb 2 meterre van egy, de ajto van kozte.

2020. febr. 13. 15:49
 6/8 A kérdező kommentje:

Marmint gondolom, hogy egy sima csere nem eleg, de egy villanyszerelo tud ott olyan atalakitast/okat csinalni, hogy konnektor legyen belole, vagy meghagyni a kapcsolot es melle egy konnektort tenni?

Ugy hogy nem kell szetbontani az egesz hazat?

2020. febr. 13. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemrég hasonlo priblémám volt. Lakasban volt egy kis kamra, villanykapcsolo volt, konnektor nem. A hűtőt akartam berakni oda. Beszéltem egy villanyszerelő ismerősömmel, azt mondta h abból lehet oda húzni egy falon kívüli konnektort. Viszont csak akkor lesz áram a konnektorban, ha fel van kapcsolva a kapcsoló. Erre ajánlotta h egy egyszerű mozgasérzékelőt kell odarakni, igy a kapcsolo mindig fel lesz kapcsolva, de tenylegesen csak akkor vilagit, ha bemegyek.

Vagy nem rakok a lampaba izzót, es igy is fel lehet kapcsolva folyton, folyasztani nem fog.

Végül egyéb okok miatt nem valósult meg nekem, nem a kivitelezés miatt.

2020. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 luigi2 válasza:
Ahogy írták, csak akkor, ha megvan a 0 és a föld vezeték is. Mennyire életszerű, hogy a kapcsolóhoz csak fázis megy? Végül is lehetséges, de ha szerencsés vagy, "útba esett".
2022. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!