Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől kapcsolódik fel mindig...

Mitől kapcsolódik fel mindig a villanykapcsoló?

Figyelt kérdés
Az előterünkben van egy kapcsoló, ami a kinti ajtó feletti lámpát kapcsolja. Az a kinti lámpa mozgásérzékelős, de bentről is fel lehet kapcsolni az említett kapcsolóval, ami egy normál kapcsoló és ha egy pillanatra felnyomom, akkor utána kapásból le is kapcsolhatom mert utána még 1-2 percig világít a kinti lámpa. (Tudom, hogy ide olyan visszaugrós billenőkapcsoló kellene, mint amilyen a lépcsőházakban is szokott lenni, csak még nem sikerült olyat beszereznem.) Na szóval már úgy 4-5 napja észrevettem, hogy néha-néha világít kint a lámpa olyankor is amikor nem kellene. Gondoltam hogy a mozgásérzékelője rakoncátlankodik (mert amúgy kutyára, macskára ilyenekre nem kapcsol fel, van hogy még rám sem). Aztán tegnap pont a belső bejárati ajtónál voltam mikor felkapcsolt, gondoltam kinézek hogy mire kapcsolt fel. Nem volt kint senki, viszont az feltűnt hogy a benti kapcsoló fel van kapcsolva. Lekapcsoltam, utána rá ahogy kell el is aludt pár perc múlva a lámpa. Ma reggel mikor mentem volna melózni akkor megint ugyan ez történt. Mitől tud felkapcsolódni egy sima, billenő lámpakapcsoló? Az biztos, hogy senki nem kapcsolta fel, mert a külső ajtó zárva volt, a belsőnél meg csak én voltam és én sem nyomtam fel. Tönkre ment volna benne a mechanika? Így egyáltalán tönkre tud menni benne az? Amúgy nagy erőt nem kell kifejteni a kapcsoláshoz, van vagy 30 éves is már az a kapcsoló, de attól még meg kell nyomni hogy felkapcsoljon, szóval nem igazán értem hogy ez mitől van.

2020. júl. 30. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
x-akták!
2020. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: Nem hiszem :D
2020. júl. 30. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

El van átkozva:)))

Minden esetre én lecserélném azt a kapcsolót.

2020. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A macska, kutya, egér, csótány, papagáj, atom anti,...


Amúgy, ha egy megabogár mászkál az érzékelőn, az egy mamutnak is vélheti-bekapcsol.

2020. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehet pl egy szellem is; de lehet jószándékú is. Meg pl vannak a kopógószellemek, akik csak átrendezik a házat. Pl hogy te tudod, hogy melyik szekrény melyik polcára raktál egy konkrét tárgyat, azt nem találod meg a helyén, de találsz helyette viszont 1-2 cuccot , ami nem is a tiéd. És a saját cuccodat, amit meg fixen tudod, hogy oda raktad le, lehet, hogy meg fogod találni, de valami tök más helyen; vagy akár lehet, hogy vissza is kerül, de az is lehet hogy akár nem lesz meg. Szóval, ha ez ilyen kapcsolós lámpa; tehát le is lehet kapcsolni, hogy amikor te nem használod, ne induljon be, akkor szerintem simán kapcsolgathatja egy szellem. De egyébként szóval én itt ebben az esetben arra gondolok, hogyha van is ott szellem, nem rossz szándékú. De egyébként lehet az is akár, hogy elromlott az érzékelő; de mondjuk, ha a kapcsoló át van kattintva; akkor szerintem csak szellem az mégiscsak.
2020. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!