Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fürdőszobai páraérzékelős/idők...

Fürdőszobai páraérzékelős/időkapcsolós ventilátor bekötése lehetséges e úgy, hogy ne a villanykapcsoloval induljon hanem a konnektorba bedugott mosógép elindulásával?

Figyelt kérdés
Mellékhelyiségbe szeretnem elhejezni ahol mosogép és szárítógép müködne.És a venti akkor indulna ha a mosogép vagy szárítógép áramot venne fel a konnektorból,és persze bármikor amikor párát érzékelne.Lehetséges e ez a megoldás??

2018. nov. 1. 08:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Típusa: Awenta Retis WR125H
2018. nov. 1. 08:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Léteznek master-slave hosszabbítók, egy példán keresztül megvilágítva:


- Master aljzatba dugsz egy TV-t.

- Slave aljzatba egy set top boxot.


Amikor a TV-t távszabályzóval bekapcsoljuk, a master áramfelvétel megnő, emiatt bekapcsolja a boxot.


Esetedben, még ha be is tennél egy ilyet (ami kicsit körülményes is lenne), akkor sem látná el azt a funkciót, hogy önállóan, párára is elinduljon a ventilátor.


Kész lehetőségként viszont csak ez jut most eszembe. Azt hiába mondanám, hogy én kikísérleteznék és építenék hozzá egyedi elektronikát, vagy a mai fiatalok megoldanák mikrovezérlővel (bár egyébként feleslegesen, de aki csak ahhoz ért, annak az megy jobban).

2018. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt én is így gondolom. Azt viszont nem értem hogy minek páraérzékelő a ventilátorba? Nem a pára hatására kapcsol be? Akkor probléma megoldva nem?

Az időkapcsolót értem, de a páraérzékelő nekem nem világos.

2018. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha szimplán páraérzékelővel oldanád meg?

A mosó és szárítógép beindulásával előbb-utobb megnövekszik a páratartalom, ami egyben indítaná a ventilátort.

2018. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából a páraérzékelő részét egy állandó fázisra kötném hogy mindentöl függetlenül müködjön mivel télen a mosogép/szárítógép müködésétól függetlenül is képzödik pára(16 nm pince rész 2*. 50*50 ablak).Ha pesig müköd e a gépek egyike vagy mind kettő ugye akkor pesig azonnal kapcsolna a ventil ha meg tudnam oldani.

Utanna nezek a master slave hosszabitónak...

2018. nov. 2. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!