Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler vagy átfolyós...

Villanybojler vagy átfolyós vízmelegítő a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Van esetleg statisztika arra, hányan haltak meg áramütésből villanybojler vs. átfolyós vízmelegítőnél?


Melyik lehet a biztonságosabb, áramütés szempontjából?


Családi ház, külön FI relé a fürdőben.



2020. júl. 31. 12:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
pl.: villanybojler 2kW-os szokott lenni, átfolyós meg pl.: 18kW, ha bármi hiba van, lehet az átfolyós nagyobb bajt okoz?
2020. júl. 31. 12:32
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Szakember munkájától is függ rendesen a biztonság.

Én a bojlert pártolom.Rendes karbantartás időnként s nem hiszem, hogy gond lenne.


De ha biztonságra hajtasz, akkor panel+távhőszolgáltató;)

2020. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Kevered a szezont a fazonnal.


Az átfolyós sztem gázzal működik és a fűtési teljesítményét 18000w látod. A vellanybojlernél meg a fűtőszál áramfelvételét. 2000w

18000w elektromos fűtőteljesítmény esetén az összes gatya és bugyigumid is rámegy, vagyis nem, mert eleve csak 16A-t kb 3600W-ot lehet a konnektorból használni.


De, hogy megnyugodj, a ma kapható és új helyre felszerelhető átfolyós vízmelegítők kivétel nélkül tartalmaznak valami elektronikus szarságot, processzort, vezérlőt, így áram alatt vannak. A régi őrlángosok azok amelyek nincsenek áram alatt, mert teljkesen mechanikusak. Ezeknek a szén-monoxid a harci fegyverük.


Sőt, rendszeresen elő szokott jönni, hogy valakit agyon bas az áram zuhanyozás közben, mert... valahol másnál feszültség került a fém vízvezetékre és szerencsétlennél záródott a kör, illetőleg nem volt se reléje, se védővezetőbe bekötve a fém kád amibe belelépett.

2020. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

3


Az ember az írtadra gondol-én is először, de fejlődött a technika:


[link]


Bár az adatokból írtad is lehet, de nem feltétlen.

Másrészt a gázos melegítéshez áram + gáz kell.Ha egyik szünetel, akkor nem használhatod.

2020. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

pardon, ha kiramadt, de az átfolyós is villanyos


[link]

2020. júl. 31. 13:45
 6/15 A kérdező kommentje:
+családi ház, nem társasház
2020. júl. 31. 13:47
 7/15 anonim ***** válasza:

5


Értem én-eddig is, de az a piros 400voltos sor, azért durva;)

Azt már nehezebb túlélni vagy éppen anyós kecójába lesz tán? ;)

Én előnytelennek tartom + a 400volt....áhhh.

2020. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A régi FÉG átfolyós gázos vízmelegítőben semmi,de semmi elektronika nem volt. Csak működött. És időnként gyilkolászott a visszaáramló szén-monoxid.


A kérdező azt se írta, hogy van-e 3 fázis a házában. Mert ha nincs, az durván megdobja a kőtséget.

2020. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
pardon azért is, igen, jelenleg 3x32A van bevezetve.
2020. júl. 31. 14:03
 10/15 A kérdező kommentje:

de itt nem költségről van szó, hanem biztonságról.


állami oldalon csak van valami stat arról h. mibe haltak bele az emberek Mo.-on. csak nem egyszerű gyűjtőfogalom van h. "áramütés"

2020. júl. 31. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!