Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem átvert a split klímámat beszerelő szakember?

Figyelt kérdés
Állandóan nem úgy működik a klíma ahogy kellene. Már újra lett töltve gázzal, még se működik rendesen. Direkt ugyanazt a "szerelőt" hívtam, és még mindig nem üzemel rendes. Már kifizettem egy rakást pénzt, és ideges vagyok.

2020. aug. 2. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Akkor minek hívtad ugyan azt a szerelőt? Talán ha mást kértél volna már rég működne normálisan a klíma és pénzt is spóroltál volna rajta.
2020. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"Állandóan nem úgy működik a klíma ahogy kellene." Pontosabban???
2020. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Én sem tudok mást mondani, ezért csak felpontozom az első válaszolót.
2020. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
89%
Attól még, hogy ideges vagy, megpróbálhatnád intelligens módon leírni a probléma mibenlétét, hogy más is értse.
2020. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy megelégedve a szakemberrel, keress másikat. Ha senkivel sem vagy elégedett, úgy érzed, mindenki csak nevet rajtad és hülyének néz, ellenben a markát tartja a semmiért... na én itt tartok most, illetve a szerelők keresésén már továbbléptem. Senkinek sem ajánlom, hogy hozzáértés nélkül klímát szereljen otthon, én mégis ezt teszem. Van némi fogalmam a dologról tanfolyam és végzettség nélkül is, olyan hibákat elkövettek nálam régóta a szakmában lévő, papírral rendelkező szerelők, nem maradt más választásom, beleuntam a elkövetett hibáik finanszírozásába. Én is elronthatom, de egy szakembert a pénzemért nem játszani hívok ide, hanem azért, hogy csinálja meg.

Olyan jó érzés, hogy nem kell a szerelőkkel foglalkoznom és hetekig keresnem valakit, ha valamit meg akarok csináltatni. Egyszerűen megcsinálom én, szinte mindenem megvan már hozzá. Egy akadálya van annak, hogy most 100%-os legyen a klíma, a pénz. Kénytelen vagyok megvárni a fizetést, hogy tudjak tovább haladni. Nem számoltam ki, de nem volt olcsó mindent beszerezni a szereléshez, viszont hosszú távon olcsóbban jövök ki, mintha ugyanezt a pénzt a szerelőkre költöttem volna. Több hónapnyi próbálkozás alatt kifizetten nekik nem keveset.


Van autód? Egyszerű volt jó szerelőt találni? Szerintem tudod miről beszélek, a klímások sem különbek.


Egyébként tényleg, nem volna hátrány, ha tudnánk, mi a problémád a klímával.

2020. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
94%

5:

De ha jól tudom, egyes dolgokat csak szakmabeli vállalkozó részére szabad eladni a szaküzletben. Töltőgáz, ilyesmi.

2020. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6 - Így van, ezt az egyet nem tudom beszerezni hivatalos forrásból, ezért igyekszem úgy csinálni, hogy ne legyen szivárgás, ne legyen szükség hűtőközegre. Sajnos sokáig bíztam a szerelőkben, nem vettem tartályt, amibe a felesleget bele tudom tölteni, mert nem egyszer sikerült jóval több hűtőközeget a klímába tölteniük, mint kellett volna. A többlet mindig valamelyik szerelőcsapat tartályában landolt, vagy éppen a levegőben, mert volt olyan is, aki hibázott és elengedte az egészet.

Most már van tartályom, van benne egy kevés hűtőközeg is, de egy teljes töltethez nem elég, ennyivel volt több legutóbb a klímában. Mivel sok töltési próbálkozás volt, az idők során az is egyértelmű lett, hogy bár úgy tűnik, kevés a hűtőközeg, nem ez a probléma nálam. Ha hamarabb veszek tartályt és a szerelők által betöltött plusz mennyiségeket áttöltöm, két klímát a 0-ról teljesen fel tudok tölteni. Ennyire bánnak felelősen a hűtőközeggel a szerelők, így pazarolják.

2020. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Eddig is F-Gáz vizsgával rendelkező ember szerelte be és javította a klímám, és ugyan az az ember javította is. Pont azért kérek segítségwk, mert nem akarom magasabb költségbe verni magan, illetve a kóklereket is szeretném kiszűrni. Haa beszerelő se találja a hibát kihez forduljak?
2020. aug. 2. 19:31
 9/13 anonim ***** válasza:
mi a hiba?
2020. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A split klíma beltéri egysége lejegesik, üzemeltessem bármelyiket is egyszerre, vagy külön-külön is.
2020. aug. 2. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!