Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógépbe rakható aluminiu...

Mosogatógépbe rakható aluminium illetve zománcozott edény? Van "kímélő" 45 fokos program, esetleg azzal?

Figyelt kérdés

Internet azt irja mindenhol hogy műanyagot, fát, aluminiumot, ezüstöt, zománcot ne rakj be mosogatogépbe. A hőre fogja sok oldal hogy amiatt ne de ezt nem találom hitelesnek hisz tűzhelyre, mikroba megy mindez és az is forró. A másik amire fogják az a vegyszer. Erről nem tudok igazán véleményt alkotni. De a kézi mosogatószer is vegyszer mégse árt. A gépi kapszula ennyivel erősebb lenne???


Nem tudom mi az ami miatt ne mehetnének be. Valaki megmagyaráznā hitelesebben?

De van üvegekhez szánt kiméletesebb program is rajta. Az se lehet jó?


2020. aug. 22. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alumíniumot tényleg nem lehet, A fának sem tesz jót, de én a fakanalakat simán bedobom, 10 év alatt egyet kellett eldobnom. A zománcozott edényt meg simán be lehet tenni. A fa vágódeszka már vetemedhet, repedezhet, azt nem tenném bele. Műanyagoknál meg rajta szokott lenni hogy mosogatható-e gépben. De én pl a fagyis dobozt is simán beledobom, semmi baja nem szokott lenni. Arra figyelj, hogy semmiképp ne feszüljön, ha műanyag edényt raksz be, mert deformálódhat. A tapadásmentes edényeket is beteszem, azt is koptatja, de 10 éve van gépem, még egy ilyen edény sem ment tönkre.


Egyébként azt érdemes figyelembe venned, hogy egyrészt más a kapszula összetétele, erősebb is, illetve tartósan nagyobb hőnek van kitéve, mint kézi mosogatáskor.

2020. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

Van olyan is, amikor a só megtámad egyes rozsdamentes edényeket, apró pontocskákat marva bele. Volt már ezen az oldalon is ilyen panasz, illetve magam is ismerem a jelenséget.

Az agresszív sós víz megtámadja az autók karosszériáját, illetve ismert, hogy rozsdásodást okozhat sok egyéb területen.

Elvileg az alumíniumnak sem tesz jót.

2020. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Alumíniumot én sem ajánlom. Van egy ilyen ősrégi merőkanalam, az elég csúnya szokott lenni ha beteszem a gépbe. Illetve ami még kicsit veszélyes lehet, azok a manapság használt, duplafenekű edények. Hajlamos beszivárogni a víz, és olyankor tolja ki a gőzt mikor felkerül a tűzre, idővel meg persze le is válik.

Falkanalakat sem teszem be, mert kiszöszösödnek tőle, hiába keményfa. Műanyagokat beteszem, még az egész vékony tárolóedényt is.

2020. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!