Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit fogyasztanak a klímák?

Mennyit fogyasztanak a klímák?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, leszögezem, klíma adatlapján írva van mondjuk 3.6Kw hűtés.

Úgy tudom vannak több fajta klímák, inverteres stb.

Temperálás, olvastam ezt is.

Azt is olvastam, hogy ha már lehűtött, akkor valami okos programra kapcsol ahol felét fogyasztja?

Valaki fel tudná sorolni típusonként, hogy mire számítson az ember áramfogyasztásban óránként?

Szeretném tisztába rakni magamban ezt a kérdést, lehet jobban járok itt mintha olvasgatnék róla.


Köszönöm!



2020. aug. 27. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
kb 50ft/óra egy inverteres
2020. aug. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha folyamatosan használod a klímát,akkor egy hónapban kb. 4-6 ezer ft
2020. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha úgy van felszerelve hogy konnektorba kell bedugni, akkor vegyél egy fogyasztásmérőt, pár ezer ft, meg tudod nézni, hogy óránként, naponként, összesítve mennyit fogyasztott. Szerintem hasznos kis holmi. A 3,5 kw nem azt jelenti, hogy folyamatosan 24 órában vagy a teljes működési időben fel is vesz ennyi energiát.

Ha a helyiség méretéhez megfelelő teljesítményű készüléket szereltek be, akkor nem szokott irreális költséget csinálni.

2020. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Klíma típusonként (fajtánként) változik ha jól tudom. Köszönöm a válaszokat!

Számadatokkal csak úgy nagy vonalakban tudnak valaki összehasonlítást adni?

Nincs még klímánk, vennénk, de nem tudom melyik típus vagy fajta mennyivel korszerűbb, mennyivel változik a fogyasztása.

Akkor a 3.6Kw hűtőteljesítmény az nem az áram fogyasztásával egyenlő?

Szóval számszerűen fogyasztásról, típus/fajtánkénti összehasonlítást tudna mondani valaki hozzáértő? Esetleg szerelő ha lenne erre.


Köszönöm a válaszokat, egyre okosabb leszek!

2020. aug. 27. 12:49
 5/7 bamboochatheone ***** válasza:
82%
Egy 3,5 kW-os hűtési teljesítményű inverteres klíma kb 900 max 1000 wattot fogyaszt óránként ha teljes terheléssel megy. De ez ritka és rövid üzemállapot ha jól méretezett a készülék. Klímát javaslat szerint 24°C-ra kell állítani ekkor a leggazdaságosabb. A klíma legnagyobb előnye nem is a hűtés hanem a páramentesítés. Egy alacsony páratartalmú helyiségben sokkal elviselhetőbb a 24 fok mint ugyanaz a hőfok a magas páratartalom mellett. Ha kérdésed adódik keress meg, gyakran telepítünk klímákat.
2020. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kielégítő volt, köszönöm! :)
2020. aug. 30. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Sosem fogyaszt egy lakossági komfort klíma 50 forintot óránként, 20 éve ugyan volt ilyen de annak már vége, éljünk a jelenben az inverteres klímák világában. Az általunk forgalmazott gépek alapban is A++ kategóriásak a jobbik fajta A+++ persze drágább is és fűtésben is tudják ezt hozni!


Mi folyamatosan teszteljük az új klímákat most is megy 3 márkából teszt és a 2,5-3,5kW-os gépek fogyasztása havonta 2-3 ezer forint. Nem csak klíma, de beállítás kérdése is a fogyasztás, meg hogy hány fok van a lakásban, nem mindegy hogy 32 fokról hűtünk le valamit 24-re vagy csak 28 fokról. A leggazdaságosabb dolog az viszont nem feltétlen a 24 fokhoz kötött, hanem az üzemmódhoz, jobb klímáknál energiatakarékos üzemmód is megtalálható ezt hívják ECO-nak. Ettől lejjebb már nem lehet vinni a fogyasztást, normál módban a ventilátor fokozatát alapba kell állítani és a légterelők mozgatását is ki kell kapcsolni ilyenkor a léptetőmotorok nem mennek. A méréseink szerint így egy márkásabb 2,5kW-os klíma 1000 forintot eszik meg havonta. Közel 30 éve dolgozom a klímatechnikában mint szerelő és gépészmérnök, kb. ugyanennyi ideje végzünk a cégnél méréseket klímáknál.

2020. szept. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!