Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fogyasztasba mennyit nyom a...

Fogyasztasba mennyit nyom a téligumi?

Figyelt kérdés
Ugy átlag esetben.
2018. márc. 5. 09:45
1 2
 1/13 MisterTT ***** válasza:

Nem szàmottevő..

Ha nyàron fenthagyod akkor 0,5L talàn a tulzott tapàdas miatt..

2018. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Klíma plusz 2" nagyobb nyári alufelni ugyanannyi a fogyasztás mint télen. 1.9 TDI 110le
2018. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek nekem nem tűnt fel a különbség. Kivéve amikor 15 fok fölött van és hát most télen azért bőven volt ilyen,de minimálisan bírt kevesebbet. Egy hete a hidegbe hosszú vegyes utam során számolgattam ki és nagyon meglepődtem,de pontosan ugyan az jött ki vegyesre nekem is mint gyári adat szerint. Azért majd a nyárival is számolok egyet amikor azok lesznek rajta.

Amúgy a gumik nekem üzemanyag takarékosságra C-sek (a fékút volt az elsődleges és utána az üzemanyag)

2018. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miért az a kis fogyasztási többlet az érdekes, ha fokozott biztonságról van szó?
2018. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Eddig 52 lityóval elmentem 860-900 kmert,

Most télen 680-720 52 lityóval. Amint vége a hónak csereltetem át

2018. márc. 5. 10:32
 6/13 D. Brasco ***** válasza:
53%
Nyilvan a gumi miatt eszik többet nem is azert mert tél van és hideg......
2018. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is ezt inkább az időjárás számlájára írnám.

Tél van (főleg az utóbbi két hétben), hideg van. A hideg levegő összehúzódik, nagyobb a sűrűsége, nagyobb a légellenállás. Ez nyilván városban 50-nel nem okoz számottevő különbséget, de akik rendszeresen autópályáznak, tudják miről beszélek.

A szél is sokat számít. Eső, hó, latyak szintén, amit a gumiknak ki kell szorítaniuk maguk alól. Egy hosszabb úton több tonna vizet kell megmozgatni, amihez energia kell.

És még sorolhatnánk...

2018. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha rendesen fel van fújva akkor nem sokat.
2018. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dirtboy ***** válasza:

Nem az adja a fogyasztás különbséget hogy milyen a gumi hanem hogy hideg a motor,az olaj benne.

Meg hogy sokkal többet kell járatni,melegíteni amikor fogyaszt is de haladni nem haladsz vele.

2018. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Következő télen fel se tedd. Hátha attól dúsítja a keveréket nem a hőmérséklettől.
2018. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!