Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért ment el az áram, mikor...

Semmii kérdése:

Miért ment el az áram, mikor kikapcsoltam a sütőt?

Figyelt kérdés
Rengeteget sütöttem már, sose volt baj eddig. Visszakapcsoltam a főkapcsolót és kipróbáltam sikerül-e újra áramszünetet okozni de nem sikerült. Nem ment ráadásul most a légkondi, se semmi más, ami nagy áramfogyasztással járna. Azért sem értem, hogy miért akkor ment el az áram amikor kikapcsoltam? Valakinek volt már hasonló?

2020. szept. 5. 20:38
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
63%

Voltak itt hasonló esetek, régebben egy kérdezőnek például a bojler nyomta le, csak a kikapcsolás pillanatában.

De nem mindig, csak véletlenszerűen.

Elvileg nonszensz, de teljesen életszerű beszámolókat adtak elő, nem egy esetben.

Nem azért, mintha a főleg ohmos jellegű fűtőszálnak nem lenne bizonyos induktivitása is, de akkor sem kellene ilyet produkálnia.

2020. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szirty ***** válasza:
59%

Az ÉV relé kapcsolt le (FI relé)? Annál előfordulhat ilyesmi úgy hogy egyébként semminek nincs semmi baja csak az ÉV kissé túlbuzgó (pl. silány minőségű).


(nem, ez nem egy villanyszerelő válasza, egyszerűen használati tapasztalat)

2020. szept. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
11%

A kismegszakító két eszköz kombinációjával működteti a kioldószerkezetet.

Az egyik egy elektromágnes, aminek a tekercsén a fogyasztó árama áthalad, így az áram függvényében változik a behúzó ereje.

A másik egy bimetál, ezen szintén tekerccsel (gyakorlatilag fűtőszállal), ami úgy van méretezve, hogy megfelelő áram hatására melegegedni fog, a keletkező hő a bimetál elhajlását okozza, adott határon túli kitérés pedig a kioldószerkezetet működteti.

Ha eléggé ki van terhelve mindkettő, előfordul, hogy a bimetál kikapcsolási határon van. Ilyenkor esetenként elég az, hogy megszűnik a terhelő áram, a tekercs magját visszarántja a rugó, és ez a mechanikus impulzus a kilincsmű megmozdulásához és kioldáshoz vezethet.

Tehát lehet az is, hogy abban a szituációban arra is leoldott volna, ha megfricskázod a kismegszakítót.

Ha máskor is előfordul, a sütő kismegszakítóját a sor végére tedd és ne középre. A melegedés miatt.

2020. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!