Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy működik az elektromos...

Hogy működik az elektromos vízforraló kapcsolója? Honnan "tudja" mikor kell kikapcsolnia?

Figyelt kérdés

2016. nov. 14. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja.

Bimetall, azaz hőre érzékeny ikerfém hajlik el benne a meleg hatására, működésbe hozva a kikapcsolást.

2016. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ismerem az ikerfémes kapcsolót, de valamiért az az érzésem, ebben nem az van, mert akkor kapcsol csak ki, amikor bőven forr már a víz, pedig a víz már nem melegszik tovább, miután elérte a 100 °C-ot. Olyan, mintha a gőznyomás kapcsolná ki, amikor fölhalmozódik a víz felett, de nem tudom, ezért kérdezem. Biztos, hogy bimetál van benne?
2016. nov. 14. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Fajhő miatt a fém átmelegédse azért nem instant, így konstans 100 °C hatására a fém fokozatosan éri el 100°C-t
2016. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2 de nem tudom, ezért kérdezem. Biztos, hogy bimetál van benne?"


Én meg tudom, az van benne.

2016. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A gőzt vezetik le egy bimetálhoz, ami így csak a forrás után kapcsolja ki. Ezenkívül van egy vagy két biztonsági bimetál is, ami a túlmelegedés hatására kapcsol ki (víz nélkül indítod el).
2016. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"A gőzt vezetik le egy bimetálhoz, "

Ja, ha rajtad múlna, biztosan így lenne.

2016. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amit szétszedtem vízforraló, mind így működött, akármennyire is hihetetlen.


[link]


[link]


Ott láthatod a csövet, ami lemegy. Az bizony a gőzt vezeti le a kapcsolóhoz.


[link]


Az itt látható jobb szélen lévő bimetál az, amihez a gőzt vezetik

2016. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az a dupla falú tartály kilevegőztetője.
2016. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is a 22-es csövön jut el a gőz a kapcsolóig.


https://www.youtube.com/watch?v=IZL1tBjpv7U


Itt a videón is látszik, az aljára pasztázott bimetálok a biztonsági kapcsolók, a különálló végzi a lekapcsolást. A videón is látszik, hogy ott van közvetlen felette a lyuk, amin a gőz/meleg lejut a kapcsolóhoz. Ott még szokott lenni egy szilikon/műanyag közdarab, ami pont bimetálra tereli. A siemens vízforralómon még alatta perforált is a burkolat, hogy ha esetleg túltölteném, ott folyik ki a víz.

2016. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szerintem is gőz alapján, mivel ha nyitva hagyom a fedelét, nem kapcsol ki - legalábbis az enyém.

Szerintem több okból is nem a vízhőmérsékletet mérik:


1. ha víz érne hozzá akkor idővel sok vízkő rakódna le rajta ami valószínűleg elrontaná a bimetált és nem kapcsolna ki többé ami elég veszélyes


2. különböző tengerszint feletti magasságokon más és más a víz forráspontja. Ha pl 100 fokra állítod be a bimetált de te síeléskor magaddal viszed 3000 méterre ott már 90 fokon forr a víz tehát megint nem kapcsolna ki.

2016. nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!