Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy olajradiátoron a I-II-es...

Egy olajradiátoron a I-II-es fokozatnak mi a funkciója?

Figyelt kérdés
Nem értem az mit tud szabályozni amikor úgy is a tekergetős hőfokszabályzóban lévő bimetál kapcsolgat ki be, aztán küldi tovább az áramot a fűtőszálra.

2020. szept. 13. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem azzal a fűtés mértékét lehet beállítani.
2020. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én radiátoromon az I-es a 800 W-os fűtőszálat, a II-es az 1200 W-os fűtőszálat, ha mindkettő akkor 2000 W-ot használ.
2020. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Teljesítményfokozat. Egy példa:

[link]

2 db fűtőbetétet tudsz bekapcsolni külön vagy együtt (párhuzamosan): 800 W és 1200 W

Ha mindkettőt bekapcsolod, az 2000 W és gyorsabban fűt fel.

2020. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az I. fokozatban kisebb, a II. fokozatban nagyobb a teljesítménye. Nézd meg, nincs ráírva? Például nézd meg ezt:


[link]


Ez háromfokozatú 600 / 900 /1500 W.

2020. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi így már érthető, valamiért azt gondoltam csak egy fűtőszál van benne
2020. szept. 13. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nálam - mivel olajgladiátorral fűtöttem, és nappal nem voltunk odahaza, na meg éjjel aludtunk - az volt az értelme, hogy amíg nem kell teljes erősséggel járnia, addig:

1. a termosztátnak nem kell akkora áramot kapcsolnia, így a szikra, stb veszélye kisebb, és tovább tart, mert később gyengül ki

2. a termosztát meg a túlmelegkapcsoló meghibásodása esetén sem robban szét a szerkezet

3. a szomszédokat és a családtagokat csak negyedannyira zavarta a "rángatás"

Mínusz húsz fokban meg sem a termosztát nem kapcsolt, sem a túlmelegedés veszélye nem állt fenn.

2020. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Mínusz húsz fokban meg sem a termosztát nem kapcsolt, sem a túlmelegedés veszélye nem állt fenn. "


Az udvart is fűtitek ?


:-)

2020. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!