Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a rejtélyes fénycső...

Mi lehet a rejtélyes fénycső hiba?

Figyelt kérdés
Ma egy misztikus hibával szembesültem. Egy akváriumi lámpáról van szó, aminek mind a két fénycső foglalata eltört. A foglalatokat kicseréltük, de csak az egyik fénycső világít. Már régebben is így volt, de a foglalat cseréje nem oldotta meg. Fénycsövet és gyújtót is cseréltem, de nem oldotta meg. Ezután az egészet szétszedtük és újrakötöttük a vezetékeket a trafón lévő rajz alapján, teljesen jól csináltuk. A probléma nem oldódott meg, ezután a rossz oldalhoz tartózó trafót kétszer is kicseréltük, még mindig rossz. Ahogy a foglalatot mozgattuk, egyszer csak világítani kezdett, de rendesen bedugva nem működik. Mi romolhatott el? Talán a vezeték van megtörve? Az nem lehet, mert a gyújtó villog, a fénycsőn is látszik, hogy van benne áram. Már minden alkatrészt cseréltünk legalább kétszer. Az sem valószínű, hogy a kapcsoló rossz. Talán nagyobb teljesítményű gyújtóval kéne próbálni? A mostanival is beindult már, ahogy fentebb írtam. Nem értem, mi lehet a baja. Segítsetek, nem vagyunk hivatásos villanyszerelők, csak kicsit értünk hozzá.
2010. aug. 7. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Amikor már ég az egyik cső, a másik gyújtója csak villog, vedd ki a gyújtót.


2. Ha begyújt a cső, akkor a gyújtó a hibás.


3. Ha nem gyújt be, akkor pedig a cső.


Ha a cső végein sötét elszíneződés tapasztalható, akkor ne is próbálkozz vele, dobd el.

2010. aug. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a cső, ami a rossz oldalon nem világított, az jó volt a másik oldalon. Gyújtót is többször cseréltünk, áram alatt is cseréltünk mindent. Talán túl nagy a vezeték ellenállása? Vagy a kapcsoló rossz? Szerintetek?
2010. aug. 8. 21:35
 3/6 anonim válasza:

1. és leggyakoribb probléma lehet: a gyujtó nem jó/ nem megfelelő a kicsi fénycsövekhez (18 Watt) S2-es gyujtópatron kell a nagy (36 Watt) azokhoz S10- es

2. rossz az előtét / zárlatos de ez látszik rajta (meg van égve túlmelegszik / vagy nem megfelelő teljesítményű az előtét ennek is rá kell lenni írva általában 1x18W vagy 2x18W -osak szoktak lenni

De amire én gyanakszom az KH (kontakt hiba) lehet ha van szakadásvizsgáló akkor azzal ha nincs akkor ellenőrizzétek a kötéseket

sok sikert

2010. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Indukciós fénycső?
2013. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló van

Már minden lett cserélve, mégsem megy

2013. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha negyvenes fojtóról megy akkor szimplán el van kötve.
2013. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!