Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu bojlerhez milyen vastags...

Hajdu bojlerhez milyen vastagságú vezetéket kellene odahúzni?

Figyelt kérdés

1.8kW-os, 120 literes.

Nekünk 2,5-es réz vezeték van a falban, azzal próbáltuk bekötni, de esélytelen. Bent a csatlakozóba nem lehet ezt a vastagságú vezetéket bedugni. Így most átmenetileg megcsokiztuk. De még a 1,5-es réz vezeték sem megy bele, mert ahhoz is jobban ki kellene tekerni a csavart, az viszont olyan rövid, hogy akkor kiesik. Így most 1-es körüli vezetékkel van bekötve (de csak kb. 10 centi hosszan).

Ezek szerint akkor 1-es vezetéket kellene újonnan odahúzni ehhez a bojlerhez? Vagy ennyire elcseszték volna ezt a csatlakozóját?



2020. okt. 9. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor ne csinálj semmit! Hivj szerelőt,mert kigyullad a házatok! Fűtőeszközt 1mm2 vezetékkel bekötni? Megcsokiztuk? Kicsoda? Te meg a haverod? Nem a csavar hosszától függ a befogadó keresztmetszet! 1-es vezetékkel újrahúzni a hálózaot? Ti normálisak vagytok? Elment a csöpp eszetek is? Azonnal szóljatok szakembernek! Egy boyleren tervezők, mérnönök, tesztelők,minőségellenőrök dolgoznak tucatszám, szerintetek ők mind bolondok? Egyszerűen nem találok szavakat, mennyire milyenek vagytok!
2020. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%

TE semmit nem húzgálsz! Ne rajtam, meg a gyerekeim élelmén spórolj!


Egy villanyász.

2020. okt. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Látom kicsit bezavarodtatok :D Dehogy akarom újrahúzni, ez irónia volt hogy ha ilyen csatlakozója van, akkor a gyártó úgy gondolhatja vajon hogy elég oda 1-es vezeték is?

Nem én kötöttem, csak ott voltam. Vízvezetékszerelő a testvérem, vele csináltam. Ő régen sok bojlert rakott fel, de már 10 éve nem űzi az ipart. Azt mondta hogy eddig mindenhol közvetlen a falból jövő kábelt kötötte be, ilyet még sosem látott hogy ilyen vékony vezetéket tudna csak fogadni a csatlakozója.

2020. okt. 9. 17:50
 4/15 A kérdező kommentje:

És át lesz alakítva ez a része a bojlernek, ez csak ideiglenes megoldás.

Amúgy a többi része is katasztrofálisan szar ennek a bojlernek. Egy 5 éves szintén Hajdu bojler lett lecserélve, és a felfogatásán ez idő alatt már sikerült nekik annyit változtatniuk, hogy pont nem lehet felrakni az előző csavarokra...

2020. okt. 9. 17:55
 5/15 anonim ***** válasza:
Elárulnád, illetve egy képpel megmagyaráznád, hogy milyen az a csatlakozo? Mert ha "De még a 1,5-es réz vezeték sem megy bele, mert ahhoz is jobban ki kellene tekerni a csavart, az viszont olyan rövid, hogy akkor kiesik." akkor nem lett volna elég hosszabb csavart tenni bele, és nem "megcsokizni" és hasonlok?
2020. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De, lehet, csak perpillanat nem volt ilyen csavarunk. Ezért is írtam, hogy átmeneti megoldás. 3-as csavar pici, 4-es meg nem kapott bele.

Fotózni most nem tudok, de megpróbálom érhetően leírni hogy milyen csatlakozó ez. A hőmérsékletszabályozóból kilóg hátra fele két lemez, kb. 1,5 mm vastagságú és úgy 5 mm széles. Ennek a közepén van egy menetes furat, ide megy bele a csavar. A kettő közé még megy egy U alakú réz lemez, és ez a lemez és a hőszab. érintkezője közé kell bedugni a vezetéket, majd meghúzni a csavart. És ez van úgy megoldva, hogy 1 mm-nél nagyobb hézagot a két lemez között nem lehet elérni, mert akkor kiesik a csavar. Holnap lesz hozzá új, hosszú csavar szerezve, most csak ki lett próbálva hogy működik-e, azonnal le is lett kapcsolva a bojler.

Szóval én azt a részét nem értem, hogy miért ilyenre csinálják meg gyárilag. Úgy gondolták, hogy senki nem akar majd milliméternél vastagabb vezetéket belekötni? Meg ez a felfogatás is, tuti hogy direkt úgy csinálták hogy ne legyen a régi típusúval kompatibilis (3-3 furat is van a falra rögzítendő lemezen, ha az egyik régi csavar lyukon van, a másik oldalt a lyukak közé esik a másik csavar, hajszál pontosan).

2020. okt. 9. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:

„Így most 1-es körüli vezetékkel van bekötve (de csak kb. 10 centi hosszan).”


Ez így nem megfelelő, azon a 10 cm hosszon is túlmelegedhet a túl kis keresztmetszetű vezeték.

A mi cégünk villanyszereléssel foglalkozik, bojlerhez, dugaszolóaljzatokhoz alapvetően 2,5 mm²-es vezetéket használunk, a világítási áramkörökhöz 1,5 mm²-est. 1 mm²-est nem használunk sehol.

Szerintem se piszkáld, hívj egy villanyszerelőt, hogy nézze meg és tegye rendbe.

2020. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A tehelhetőségi táblázatok szerint a másfeles 13,5-23 A közötti értékekkel terhelhető, elhelyezési körülményektől függően. Az egyes ebből következőleg körülbelül 10-18 A-re. Szabadon a levegőben, mellette nincs másik vezeték, satöbbi hőforrás, az meg nem is a legkellemetlenebb helyzet.
2020. okt. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát nem értem miért nem tudtátok bekötni, nem mostanában kötöttem be hajdú bojlert, de nem rémlik, hogy probléma lett volna bele kötni a 2,5 vezetéket.
2020. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Régen akkora sorkapocs volt benne, mint egy ló. De lehet, hogy manapság valami bizsut raknak bele.
2020. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!