Kiváncsi vagyok, milyen vastagságú húrokat használtok külömböző hangolásokhoz elektromos szóló gitáron?

Figyelt kérdés

(Én pl most DropA#: 64, 48, 36, 22, 16, 12.) Ezt én válogattam össze magamnak. Tapasztalatból. Drop A-ban még szépen szól, de már határeset. Drop B-ben még szintén szépen szól, de már igen csak feszesek a húrok.


Volt amikor DropC-re használtam: 56, 44, 32, 18, 15, 11-es húrokat. De most a mélyebb hangolásokat szeretem.

(Fender StarSound gitárról beszélek)



2019. okt. 16. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy, hogy alapból 9est használok standardban. Egy másik gitáromon szoktam hangolásokkal kísérletezni, és mindig úgy állítom be a húrvastagságot, hogy alapvetően laza legyen. Ha magasra kell hangolni egy húrt, akkor oda nagyon vékonyat teszek. Ha mélyre akkor egy kicsit vastagabbat.


Basszusgitározok is, azon pl a legvastagabb húr azt hiszem 80-as.


Mindegy a lényeg, hogy úgy kell beállítani, hogy neked kényelmes legyen. Mondjuk, én hangzásban nem sok különbséget szoktam észrevenni. Hogy most ugyan annál a hangnál vastagabb, vagy vékonyabb a húr. Kb ugyanúgy szól. Nálam a kényelem a legfőbb szempont. És mivel lány vagyok, és vékony a kezem, ezért elég lazára szoktam állítani a húrokat, hogy csak hozzá kelljen érni, és ne nagyon kelljen erőt kifejteni.

2019. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Waff ***** válasza:

" Mondjuk, én hangzásban nem sok különbséget szoktam észrevenni. Hogy most ugyan annál a hangnál vastagabb, vagy vékonyabb a húr. Kb ugyanúgy szól. "


Neked volt már kezedben gitár?

2019. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapból mindig 0.9-es nickel van a stratocasteremen standard hangolás mellett. Ennél vékonyabb készletet nem teszek fel soha mert intonál. Igazándiból egy 10-es kellene de nekem túl kemény és rövidebb a húr lecsengése ami engem zavar.
2019. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fender StarSound-ra telik, de a nyelvtant nem ismered? "különböző"
2019. okt. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:

@3:

"Ennél vékonyabb készletet nem teszek fel soha mert intonál"


Hogy mit csinál? :D


"Igazándiból egy 10-es kellene de nekem túl kemény és rövidebb a húr lecsengése ami engem zavar."


Valójában hosszabb a lecsengése. Minél vastagabb, annál hosszabb.

2019. okt. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fender Starsoundra telik? :D Uram! Vagy hölgyem, nem tudom ki vagy. Szia. Mi van ha áron alul vettem, használtan?

Te is csak annak hiszel, amit látsz, igaz?

Mi van ha csupán elírtam azt a szót, hogy "Különböző"? Nem rég használom ezt az oldalt és nem tudom, hogy lehet módosítani a kiirást? :) Nem akarlak bántani. Ne értsd félre. De Te biztos mindig mindent tökéletesen írsz.

2019. okt. 30. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg Mojjo.)
2019. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mojjo ***** válasza:
@7: Gyakorlatilag is, ha ugyanazon márka ugyanazon típusát használod.
2019. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hmm. Emlékszem baromi régen a 10-es Peavey körülbelül másfél órát volt fent és visszaraktam az eggyel kisebb talán Martin-t e végett amit írtam és azóta sem kisérleteztem ebből a szempontból. A 08-as húrokon pedig szörnyen hamisan játszom. Ezért írtam hogy intonál. Persze csak nálam, mert erősebb a kezem és talán görcsösebb is.
2019. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!