Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a különbség a 200ezer...

Mi a különbség a 200ezer ft-os és a 10ezer ft-os robotporszívó között?

Figyelt kérdés

Egy álmom válna valóra, de eddig abban a tudatban éltem, hogy iszonyat drága. Most az egyik weboldalon le van árazva 20ezerről 10-re, de van olyan is, ami 10ről 5ezerre. Megérheti? Vagy gyűjtsek inkább a drágábbra?

Ez felmosni nem mos fel de az nem baj


2020. okt. 13. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
kb mint egy trabant és ferrari :)
2020. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 200 ezer és a 10 ezer biztos ég és föld.
2020. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem egy olcsóbb, kb 20ezres van csak az irodát takarítani. Erre a 15m2-re elég, de gyorsan lemerül, nem túl erős a szívóképessége sem. Nagyobb lakásba-házba már nem parádéznék vele. A szőnyeget viszont egész jól kiszívja :D
2020. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom akku kapacitás, szívóerő, milyen szőnyegre tud felmenni, feltérképezi-e a szobát vagy csak kóvályog.



Én most vettem, elhatároztam, hogy 100 körülit keresek.

iRobot Roomba-t vettem, nem térképez fel semmit, de azért eléggé alapos.

Nem váltja ki a takarítást, de azért nagy segítség.


A szőnyegeim azóta ég és föld.



Ha majd jól fogok keresni, akarok egy jó drágát, ami feltérképez mindent, szisztematikusan takarít, akár fel is mos. De most jó az, amit vettem! :)

2020. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én Roombám feltérképez, de gyengén szív, ezért 3x járatom meg a szobában. Pár éve 70 ezer volt, ezek mind gyengén szívnak, de annyira utálok porszívózni, hogy így is megéri nekem.
2020. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
nekünk egy olcsóbb van, nem tud feltérképezni, eltéved, van ahol többször végig meg, van ahol egyáltalán nem. sokszor elakad a fotelben.
2020. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nemrég vettem egy Electrolux pure i 9.2-es robotporszívót, szemtelenül drága volt, de valóban úgy szív mint egy rendes porszívó, az érzékelő segítségével nem megy neki semminek, minden négyzet centimétert alaposan felporszívóz. És logikusan megy, nem össze vissza, és nem merül le hamar az aksija. Mióta megvan, sokkal nagyobb a házban a tisztaságérzet.
2020. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
5-10e ftert az akksit se kapod meg. Alapvetően 120e Ft az induló összeg robot porszivoert amiber valamit
2020. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amik különbségek lehetnek:

- Programozhatóság, vezérelhetőség (app-pal pl távolról is)

- Szívóerő, kefék száma

- Takarítási mód (random vagy szisztematikus)

- Készít e térképet a lakásról vagy sem

- Akkumulátorkapacitás

- Automatikus visszatérés a töltőre akár takarítás közben is (bár ezt a legtöbb modell már tudja)

- Automatikus portartály ürítés.

- Kommunikáció a más - branden belüli - robotokkal.


Nagyjából ennyi. Nekem egyébként egy középkategóriás van, tavaly volt kifutó modell így olcsóbban meg tudtuk venni. Nem tudja a fenti összes felsorolt extrát, de amire használom, tökéletesen elég. Én mindenképp középkategóriásat vennék minimum, ha már robotporszívóra költök.

2020. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!