Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell eljárni, ha egy...

Hogyan kell eljárni, ha egy pár napja vásárolt, vadonatúj mosógép nem működik helyesen?

Figyelt kérdés
5 napja szállította ki a Média Markt az új BEKO mosógépünket. Ma akartam mosni vele és azt tapasztalom, hogy nem szivattyúz és nem centrifugáz. Nem megy végig a program, baromi sokat gondolkodik közben a gép. A félórás gyorsmosást nem fejezte be másfélóra alatt sem, kénytelen voltam kikapcsolni. Ez nem normális szerintem. Mit kell ilyenkor tenni? Az üzletet kell hívni, hogy szállítsák el, hozzanak egy működőképeset vagy a márkaszervízhez kell fordulni? Járt már valaki így?

#mosógép #meghibásodás #vásárlási reklamáció
2020. nov. 28. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Első körben az üzlet.
2020. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

igen!

nyugodtan hívhatod őket most is, ilyenkor szerintem hétvégén is dolgoznak keményen

2020. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Mivel eltelt a 3 nap már csak a szakszervízhez fordulhatsz mond el mi a probléma kijönnek és az is lehet cseréltetik mert gyári hibás.

Így jártunk 1 Samsung mosógéppel centrinél olyan volt a hangja mint a helikopteré azt is cseréltette a szerviz.

2020. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

3 munkanapon belül egyszerűbb lett volna. :(


De így is élj a garanciális jogaiddal!


Én egy LG-val szívok, eleve tele karccal érkezett, azt sajnos elnéztem neki, de rázkódik, vibrál, van egy kis kotyogás a dobjában és a hőfokban se vagyok biztos, legalábbis a 40 fok tuti nem ennyire langyos....

2020. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármit csinálsz, olvasd el a könyvét...
2020. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha online vetted és azt szállították ki akkor 14 napod van a sima elállásra, indoklás nélkül.


Ha boltban, és azt vitték ki... megszívtad. Szerelő lesz.

2020. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet, hogy nagyon megpakoltad ruhával? 30 perces gyors mosásra maximum 2 kg ruhát lehet beletenni. Ha nagyobb a súly, nem tudja elosztani, és le fogja tiltani a centrifugát. Más programon is ezt csinálja?

Ha neten vásároltad, akkor 14 napon belül, indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, mindenféle indok nélkül. Hívd fel a Media Markt ügyfélszolgálatát, ott segíteni fognak. Ha üzletben vásároltad, akkor már csak a szerviz segíthet, ami egy véget nem érő procedúra. Készül, hogy hetekig, hónapokig nem lesz mosógéped.

2020. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Azért lesz jobb jövőre megvenni, mert már az új jótállási feltételekkel venné, ami limitálja a javítgatási időt is.
2020. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

7


Azért annyi ruhát lehet beletenni, mert a gyártó nem garantálja, hogy a max mennyiségű ruha is tiszta lesz a rövid program után.


Ki kell tudnia egyensúlyozni.


Amúgy pont a kevesebb ruhát tudják nehezen kiegyensúlyozni.

2020. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

9-es, ha dugig van rakva akkor a ruha nem fog abban a dobban mozogni, sulykolódni, ami ennek a fajta mosási technikának a lényege.


A centrifugálás huszadrangú, ha kevés a ruha alacsonyabb fordulat kell, egyébként is lassan emeli a tétet, ahogy szökik ki belőle a víz. A max fordulatot nagyon rövid ideig használja a legeslegvégén. Programok között kb. 800-al szokta csak pörgetni mindegyik. És nem is a fordulatszám a lényeg, hanem a kerületi sebesség. NAgyobb dobnak nagyobb a kerületi sebessége, kisebbnek skisebb. Hajdú centrifuga 3500-at forog, de a kerületi sebessége kb a 800-as fordulatú klasszik méretű mosódoboké.


A rövid programoknál pont azért rövid, mert a kevesebb ruha intenzíven tud dobálódni. Ha az 5 ingnél több kerül bele (valójában súlyra kell érteni, nem ingre, sőt vízfelvevő képességre, de ez már bonyolult lesz) akkor nem lesz helye. A mosás hatásfoka erősen függ a ruhaneműtől, kosz fajtától, mosószer fajtától-mennyiségtől és a víztől is. Gyakorlatilag a géptől függ a legkevésbé...


Ha kevés a ruha, bele kell dobni még valamit, hogy meglegyen a minimum ajánlott.

2020. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!