Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell eljárni, ha egy...

Hogyan kell eljárni, ha egy pár napja vásárolt, vadonatúj mosógép nem működik helyesen?

Figyelt kérdés
5 napja szállította ki a Média Markt az új BEKO mosógépünket. Ma akartam mosni vele és azt tapasztalom, hogy nem szivattyúz és nem centrifugáz. Nem megy végig a program, baromi sokat gondolkodik közben a gép. A félórás gyorsmosást nem fejezte be másfélóra alatt sem, kénytelen voltam kikapcsolni. Ez nem normális szerintem. Mit kell ilyenkor tenni? Az üzletet kell hívni, hogy szállítsák el, hozzanak egy működőképeset vagy a márkaszervízhez kell fordulni? Járt már valaki így?

#mosógép #meghibásodás #vásárlási reklamáció
2020. nov. 28. 16:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10


Tudtommal mindegyik márka csak a pamut programon javasolja a max (5, 6, 6,5 8 whatever) ruha belerakását. Amit írsz, az az oka.



De ha a gép megtagadja a centrifugálást, nem hinném, hogy az az oka, hogy a programhoz javasolt 2kg helyett 4,5 került bele.

2020. nov. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A pamutnak van a legnagyobb vízfelvevő képessége, abból van a legtöbb ruha, az lett a reklámokban a vevőcsábító index-szám, s még véletlenül sem a belső dobméretek...


Több oka is lehet amiért beint a centire. Akár szimplán szar is lehet a vezérlőpanel.

2020. nov. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet, hogy 3kg körüli ruhát tettem bele, nem mértem le...

Próbáltam ugyanazt elindítani normál programmal, de el sem indul. Eddigi tapasztalatom szerint a programok úgy szoktak indulni, hogy kiszivattyúzza a vizet.

Most csak zúg és nem csinál semmit.

2020. nov. 29. 09:53
 14/18 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy indul.


Lehet, hogy el is szállt a szivattyú?


Hibakódot nem ír?

Szervizt neki amúgy mindenképp!

2020. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ír hibakódot :( Ha a szivattyú elszállt, akkor annak egyenes következménye, hogy nem tud centrizni sem?


Ja egyébként weben rendeltem meg. Butaság volt, hogy nem próbáltam ki 3 napon belül... Ha elállok a vásárlástól, gondolom visszaadják a pénzt, viszont ugyanez a gép most a blackfriday akcióban már ötezerrel drágább mint amennyiért vettem.

Első körben felhívom az ügyfélszolgálatot, aztán meglátjuk... Én mindenképpen ragaszkodnék ahhoz, hogy gyárihibás a gép, cseréljék ki. Szerintem nincs helye a javítgatásnak, nem nálam romlott el.

2020. nov. 29. 11:06
 16/18 anonim ***** válasza:

A webes elállás azt hiszem 14 nap. (?)



Ha azt érzékeli, hogy víz van benne, akkor igen, elvileg nem centrifugál.

De LG-nél például olyankor van is OE hibakód.



Holnap hívd őket!

2020. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ja egyébként weben rendeltem meg."


Óbakker.... a vevőt mindig saját magától kell megvédeni!


Neked 14 nap a visszahajítási időd, mnóindenféle indoklás nélkül IS. A visszaszállítás költségét persze te fizeted.

2020. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor cselekedj gyorsan, még mielőtt kifutsz a 14 napból.


A szervizt felesleges hívogatni, mert ahhoz, hogy cserére írják ki a mosógépet, be kell szállítani a szervizbe, rá kell nézniük, stb. Ez lehet 1 nap, de lehet több hét is akár, leterheltségtől függően. Közben, ha kifutsz a 14 napból és mégsem tartják jogosnak a cserét, akkor ennyi volt. Mondjuk ez esetben garanciában megjavítják, tehát ha így nézzük, ez is jó lehet, kérdés az, hogy meg akarod-e tartani vagy inkább más márkát vettél volna helyette, ha már elállsz.


"Ha elállok a vásárlástól, gondolom visszaadják a pénzt"


Igen, de nem azonnal, hanem 14 napon belül:

[link]

2020. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!