Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépnél mennyire számít a...

Mosógépnél mennyire számít a vízfelhasználás?

Figyelt kérdés
A+++ energiahatékonyságú mosógépet néztem, ám egyik mosógép 42l fogyaszt, másik mosógép 48l-t. Ami kicsit több vizet fogyaszt az szebben is mos?

#víz #mosás #folt #több víz
2020. dec. 6. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Nyilván, hisz több víz, több kosz tud lejönni. Hallottam olyan A+++ mosógépről, ami annyira kevés vizet használ, hogy ki se mos. A gyártó azt mondta, hogy ez ilyen, valahol kompromisszumot kellett kötni, hogy csökkentsék a vízfogyasztást.
2020. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden mosógép(értsd),minden egyes mosási ciklushoz kb 20 liter vizet használ.

Az energiatakarékosság,a víz beszívásának szabályozásával,a hőmérsékletek emelésével/csökkentésével,a dobmozgások típusaival,

érhető el.

42 vagy 48 liter,azonos fogyasztásnak számít.(ezek viszonyított értékek,ha a mosógép elektronikája és érzékelő kevesebbet/többet határoznak meg,akkor kevesebb/több lesz az érték)

2020. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Kevésbé takarékost vegyél.


Az én új mosógépemben nem is látszik víz, amikor mos. :(

2020. dec. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Minden héten elő jön ez a kérdés.

A mai 2020-ban kapható mosógépek már sokkal fejlettebben, mondhatni nem is vízzel mosnak. Nyilván használnak vizet a mosáshoz, de csak annyit, amennyit a ruha felvesz, plussz minden gépben megvan az a vízszint amit el kell érnie.

A dobmozgásnak van szerepe a mosásban, a régi 15-20 éves mosógépek csak dobálták jobbra balra a ruhákat, a mai gépek pedig min. 4-5 féle dobmozgást csinálnak egy átlagos (pamut) program alatt. Ha tetszik, ha nem, sajnos ez van. Mostam forgótárcsás géppel, volt Energomatom, két éve pedig egy 15 éves Zanussit cseréltem le egy LG mosógépre. Jóval kevesebb vízzel mos mint az elődei, de a mosás minőségében nem látok romlást. Sőt! Sokkal jobban “vigyáz” a ruhákra, kíméletesebben mos, megfelelő mosószer adagolás és mosóprogram választás mellett kifogástalanul ki tudnak mosni a mai mosógépek is. Ez csak egy berögződés, hogy látszódni kell a víznek az ablaknál. Ilyen mosógépet már nem fogtok kapni, ha el tudjátok ezt fogadni, ha nem! Ki lehet írni a kérdést minden héten kétszer, de akkor is ez van.

2020. dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Áh, csak el kellene olvasni és értelmezni a könyvét, de az büdös dolog. Minek.
2020. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!