Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép első használatához...

Mosogatógép első használatához szeretnék segítséget kérni!?

Figyelt kérdés
Whirlpool mosogatógép. A kérdésem a következő. Írja, hogy csak az első használat alkalmával, töltsük fel vízzel a sótartályt. Csak vízzel, vagy kell bele só is és arra rá a víz? Illetve a továbbiakban már nem kell rá vizet önteni, csak ha elfogy a só azt kell utántölteni? A másik kérdésem, hogy adtak hozzá 3 kapszulát, az úgy néz ki mint a kapszulás mosószer (ruhákhoz). Ez lenne az a bizonyos tabletta? Ha igen, akkor ha tablettát használok mellette nem kell bele öblítőszer? Hogy érdemes mosogatni vele? Veszek sót, ezt tiszta sor, meg vegyek folyékony mosogatószert és öblítőszert? Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 9. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Víz, majd abba a só. Utána már mindig lesz benne víz, csak sóval kell utántölteni, ha jelzi.
2021. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is víz fullra, majd rá a só fullra. (20 éves a gépem, már nem emlékszem, hogy volt)

Én 1000000/1-ben tablettát használok, de teszek mindig öblítőt is, mert máskülönben már ha kifogyóban van az öblítő sem olyan csillogó az üveg.

A tabletta összetételét illetően nyilván ironizáltam. :)

2021. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Csak először kell bele víz, utána nem, csak beletöltöd a sót. Én úgy csinálom, ahogy írtad: külön öblítőszer és folyékony gépi mosogatószer. Nem szeretem az előre kiadagolt kapszulákat, sem mosáshoz sem mosogatáshoz. Ha kevésbé szennyezett edényeket teszek bele (mármint a mosogatógépbe), akkor kevesebb szert teszek bele. Nekem ez nagyon bevált.
2021. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Sónál szerintem mindegy a sorrend, hiszen, későbbi feltöltésnél úgyis kinyomja a felesleges vizet. Tabletta mellé meg mindig kell az öblítő is, ettől lesznek szép fényesek a poharak.
2021. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
Sót felesleges venni szerintem , mosószer kell kb.mindegy milyen és öblítő.
2021. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kell a só, mert homályos lesz az üveg, a fémek, porcelánok meg foltosak.

Kérdező! Én nem a drága csili-vili mosogatógép sókat veszem. Bevallom az elején beleestem ebbe a hibába és vettem 1 dobozzal.

Aztán megnézve az összetevőket, 98% NaCl tartalom volt rajta. Na, mondom az a 2% biztos nem a fullos csodaszer benne, max valami színezék amitől olyan szép kékek a szemcsék.

Így azóta, a legolcsóbb, nagy szemcsés konyhasót veszem.

2021. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Víz kell bele
2021. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!