Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tönkre tehettem a mosogatógépe...

Tönkre tehettem a mosogatógépet azzal, hogy a sótartály kupakja nem volt rácsavarva? 2x is így ment egymás után.

Figyelt kérdés
Használati útmutatóban semmit nem találtam erre vonatkozólag. Hogyan lehetne orvosolni utólag a hibát? Öntsek vizet a sótartályba, hogy tisztuljon?

2021. jan. 20. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz ebből baja a gépnek. Esetleg a mosogatási ciklus alatt az üvegedényeiden lett némi sóbevonat...


EGyáltalán nem tetted rá a kupakot, vagy csak lazán volt rajta?

2021. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Indíts el egy mosogatást üresen, kupak nélkül, se edény, se mosószer ne legyen benne. Ettől kitisztul. Majd töltsd fel vízzel, aztán sóval, majd zárd le.
2021. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a sok só feloldódott a mosogatóvízben - mivel a gép belseje rozsdamentes, a sós víz ebben nem tesz kárt.


A só alapvetően az ioncserélő gyanta regenerálásához kell, tehát nem kerül be a mosogatótérbe. De ismétlem: két ilyen ciklus alatt semmiféle baj nem keletkezhet, se a gyantában, se a gép belsejében.

2021. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most épp egy öntisztító program fut. Most a szűrőt nem raktam vissza,mielőtt ezt elindítottam Remélem az sem lesz baj, így hogy üres. Terhes vagyok és nagyon szétszórt.
2021. jan. 20. 13:04
 5/12 A kérdező kommentje:
A kupakot egyaltalan nem raktam vissza, nagyon siettem vagy nem tudom mi történt, ott volt az alján a gépnek az is. Csak az tűnt fel, hogy az edények koszosak maradtak, még egyszer elindítottam és még akkor is. Ma mindent kipakoltam és akkor vettem észre. Elég trutyis is volt az alja, azért vettem ki a szűrőt is, hogy azt is letisztitsam. Remélem ezután már jó lesz.
2021. jan. 20. 13:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert én egyszer elfelejtettem kapszulát tenni a gépbe, gyakorlatilag ugyanolyan tiszta volt mintha lett volna benne. A forró víz elmosogatott.
2021. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a forró víz mosogat. A kapszula csak segítség, hogy a legmakacsabb szennyeződést is lehozza, ami rá van száradva, meg feloldja a kajamaradékokat, így nem dugul el a szűrő, max ha beleöntöd a fél lábas tésztát.
2021. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#3 Akkor az mièrt van hogy ha kifogyott-kezd kifogyni a só akkor a poharak pl foltosak lesznek, nem lesz meg az a kristálytiszta ragyogás mint mikor van benne só?
2021. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pont azért, amit leírtam, 8-as.

Mert a vízlágyító gyanta nem tud megfelelően működni, ergo kemény vízzel mosogat a gép.

2021. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint érdemes gyakrabban feltölteni a sótartályt, mint ahogy a gép jelzi?
2021. jan. 20. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!