Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől van az hogy egy elektrom...

Pelo1919 kérdése:

Mitől van az hogy egy elektromos láncfűrész hamar eszi a láncot ?

Figyelt kérdés

Adott egy egyszerü OBI-s elektromos láncfűrész 40-cm-es vezetövel

Talán 17 ezerbe került....

Már a 4-dik lánc van rajta alig van vele vágva vagy 6-7 talicskányi fa kb alkarnyi fákról van szó....

Mi lehet a baj ? A lánc nem a full kategoriás de nemis a 2 ezer ft-os kínais cucc



2021. jan. 24. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
ne itt kérdezd, hanem az fb-én a fűrészmánián. Beállitási probléma.
2021. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Marmint a gep lanckereke koptatja a láncszem hajtás részét vagy elkopik a fogazat éle ? Utóbbi esetén több de jobb olaj élezés kell neki , a nedves és nagyon tömör fa is eleszi .
2021. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a fogazatot koptatja bár nemérzem anyira kopotnak a fát még sem visszi

igen enyhén vizes fa de ez akkor is elég sürű kopás nem ?

2021. jan. 24. 14:01
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A lánc is gyatra de a vizes és tömör fák hazavágják pillanat alatt .
2021. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Próbáltad már géppel éleztetni a láncot ? Csodákra lesz képes a gyári állapothoz képest.
2021. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyenre gondolsz ?

2021. jan. 24. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem muszáj venni beviszed barkács áruházba megélezik a kölcsönzőnél.
2021. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld rá a stihl láncot, legalábbis ha nincs gondod az élezéssel! Gépi élezést akkor javasolnám, ha szabályozni kell már a láncot. Mondjuk 4-5 jól kivitelezett kézi élezés után már lehet gondolni rá. Egyébként nem is tudom, mi lehet elég jó indok arra, hogy vizesen darabold a fát. Sejtem persze, de az minden, csak nem jó indok.
2021. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Olajoz rendesen??
2021. jan. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi az ,hogy nedves? A frissen vágott fa természetes nedvessége vagy vízben állt hónapokig?Természetes nedves fát könnyebben viszi a lánc mint a puskapor száraz fát.6-7 talicskányi fa csak akkor eheti meg a friss élezést ha földes-szennyezett-jeges a fa.Előfordulhat,nem is a lánc életlen hanem gyenge a motor.Én is azt mondom kockáztass be egy Stihl láncra és ha ott is ugyan ez a szitu-vegyél jobb gépet.
2021. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!