Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mivel tisztíthatom ki a mikrót?

Mivel tisztíthatom ki a mikrót?

Figyelt kérdés

Mikor raktam be a levest, remegett a kezem, és kilötyögött. A kérdésem, hogy mivel biztonságos ezt kitakarítani onnan?

Mosogatószer, szivacs? Vagy azt nem szabad? Aztán meddig kell hagyni száradni?



máj. 21. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cif, vagy valami más zsír oldó szer, szivacs.
máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tisztítás


Annak elkerülése érdekében, hogy szennyeződés halmozódjon fel a sütő belsejében, rendszeresen tisztítsa ki a sütőt. Minden esetben fordítson különös figyelmet az ajtóra, az ajtó szigetelésére, illetve a forgótányérra és a görgős gyűrűre (meghatározott modellek esetén).


Ha az ajtó nem nyílik és csukódik be könnyedén, első lépésként ellenőrizze, hogy az ajtószigetelések nem szennyezettek-e. Egy szappanos vízbe mártott puha segítségével tisztítsa meg a sütő belső és külső oldalait. Öblítse le, majd szárítsa ki a sütőt.


Kellemetlen szagokat okozó makacs szennyeződések eltávolítása


1. Helyezzen egy pohár hígított citromlevet az üres sütő forgótányérjára.

2. Melegítse a sütőt 10 percig a maximális teljesítményen.

3. A ciklus befejezését követően várja meg, amíg a sütő lehűl. Ezt követően nyissa ki az ajtót, majd tisztítsa meg a belsejét.


Elfordítható fűtőegységgel rendelkező modellek tisztítása


A sütőtér felső részének tisztításához eressze le a felső fűtőelemet 45°-kal a képen látható módon. Ez elősegíti a felső felület megtisztítását. Ha végzett, helyezze vissza a felső fűtőelemet.


VIGYÁZAT


• Tartsa tisztán az ajtót és az ajtó szigetelését, ezzel biztosítva az ajtó sima nyitását és bezárását. Ellenkező esetben a sütő élettartama lecsökkenhet.

• Vigyázzon, hogy ne fröcsköljön vizet a sütő nyílásaiba.

• Ne használjon súrolószereket vagy vegyszereket a tisztításhoz.

• A sütő minden egyes használatát követően, enyhe tisztítószerrel tisztítsa meg a sütőteret, miután lehűlt.

máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt egy kézikönyvből másoltam ki.
máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sütő és mikró tisztítása biztos azonos??!
máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Miért ne szabadna kitörölni, bármivel felitatni, ne vicceljünk...

Amikor már beszáradt valami, olyankor lehet hasznos a párologtatás.

máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Átmostam JAR-al, majd szárazra töröltem, és hagytam száradni. Most amikor zárva az ajtaja, fura zúgó, recsegő hangot ad ki. Elrontottam?
máj. 21. 17:38
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Csak bezárod, be sem kapcsolod, de recseg?

Vagy üresen indítod?

máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak be van zárva, és recsegő hangot ad ki.
máj. 22. 04:56
 9/12 A kérdező kommentje:

Egész éjszakára áramtalanítottam, most újra bedugtam, és nem adja ezt a hangot. Most ugyan olyan csöndes, mint régen.

Beleraktam egy pohár vizet fél percre, és felforrósította pont úgy, mint régen.

máj. 22. 05:58
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap a kattogós állapotában nem nagyon mertem belerakni semmit.
máj. 22. 05:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!