Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az újabb LG mosógépekben hány...

Az újabb LG mosógépekben hány percesek a programok? Nem tudok választani a 2 közül.

Figyelt kérdés

Szeretnék új mosógépet venni, ezt a kettőt néztem ki:


[link]


[link]


Nincs köztük sok különbség, talán a drágább Turbo Wash programja.


Nem szeretném, ha 2-3 óráig tartana egy mosás, viszont nem tudom, hogy az olcsóbb terméknél kb. hány percesek a programok. Pl. van-e sima 40 fokos pamut, 1200-as centrivel, 60-90 perc körül.


2021. jan. 30. 01:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló szárítógépes van.

Gyors program 30 perc.

Ehez hozzá szoktam adni az alábbiakat

40 fokon mosoás +5 perc

800 helyet 1400 RPM +10 perc

Előmosás +10 perc

Utóöblítés +10 perc

Szárítás 1 óra.

Így 2 óra alatt olyanra mossa a ruhát hogy vasalás után 15 perc száradás és mehet a szekrénybe.

2021. jan. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Zzzoli ***** válasza:

A turbo wash ezekben a gépekben alapon egyébként 59 perc. Ha hozzáadsz egy plusz öblítést vagy előmosást, akkor durván 80-90 perc. Viszont nem mindent jó gyorsmosni és ennél a programnál csak meghatározott tömegű szennyest moshatsz, nem a maximális töltetet.

Súlyautomatika a pamut vagy a pamut+ programoknál van, ott viszont egy teljes töltet mosása el tud húzódni.

Egyébként van még 14 perces mosás is bennük, de nyilván az csak az autómosó kendők és egyéb hasonló dolgok gyors mosására szolgál, habár én azokat is a turbó módban szoktam, arra ideális.

2021. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ha jól emlékszem, a gyors 30 csak 2 kg ruhát bír el.

Te szoktál mosni pamut programon, tele dobbal? Az mennyi idő?

2021. jan. 30. 10:34
 4/18 Zzzoli ***** válasza:

Igen ahogy nézem ezekben Quick washnak hívják, nekem az f4dv709h1 típus van, abban nincs 30 perces csak az 59 perces Turbo wash.

Persze mi telepakoljuk néha pamut programon, az lehet 3-3,5 óra is.

2021. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem TurboWash van, amit kicsit bánok...

Amúgy én a Mix programot használom, 30 fokon, 1000-es centrin csak 1 óra 10 perc. Sima pamut 60 fok 1000-es centrivel 1 óra 35 perc. Tehát nem sokallom. Mondjuk én nem teszem tele.


A rövid programmal (nekem nem TurboWash-sal 30 perces van) az a legfőbb bajom, hogy nem centrifugál az egyes folyamatlépések között, így csupán 3 öblítéssel sejthető, mi mosószer marad a ruhákban....

2021. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Megrendeltem az olcsóbbat.

Nálunk semmi értelme a Turbo Wash programnak, mert tele szoktam rakni a gépet, ha pedig csak pár kisebb ruha van, vagy kényes holmi, arra megvannak a programok.

2021. jan. 31. 01:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A TurboWash lényege, hogy keringeti a vizet és felülről, oldalról spricceli a ruhára, így alaposabban mos, öblít. Szerintem ezt a feature-t használja egy pamutprogramon is.



De jó a nem TurboWash is, nekem tökalap gőzös van és nem emiatt vagyok vele elégedetlen.

2021. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Holnap hozzák az új gépet.

Izgatottan várom. :)

2021. febr. 2. 16:56
 9/18 A kérdező kommentje:

Hú, álomszép ez a mosógép! :)

És nagyon halk.

Lement a tisztítómosás, most betettem egy nagy adag ruhát. Vastag, nehéz anyagok. 40 fokon, 1200-as centrin 1:35. Tökéletes! :)


Már csak azt nem tudom, hogy mi különbség van a Cotton és a Cotton+ program közt. Tudtok segíteni?

2021. febr. 3. 16:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Mondtam én, hogy nem vészesen hosszúak. Persze én sohase tömöm meg. :)


A cotton+-on lettek mérve a standard adatok (vízfogyasztás, áramfogyasztás), de az nem enged 95 fokot. Nem tudom sajnos a különbséget. :(

2021. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!