Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet vennétek...

Milyen mosógépet vennétek albérletbe?

Figyelt kérdés

Én vagyok a főbérlő.


Olyan mosógépet kellene vennem a kiadó lakásomba, ami prioritás szerint a következőket tudja:


1. jól bírja a strapát,

2. egyszerű a használata,

3. halk,

4. 10 évet kibír.


250-300e Ft.-ot szánnék rá, úgyis kapok hozzá támogatást.


A strapabíróság alatt arra gondolok, hogy nem rozsdásodik szét, ha véletlenül víz marad rajta, nem penészedik be, ha elfelejtik nyitva hagyni az ajtót, és a többi. Elvi szinten igényes lakónak adom ki a lakást, de nem írhatom elő senkinek, hogyan lakjon a saját lakásában.


A 10 év alatt értelemszerűen ha kopóalkatrész tönkre megy benne, az nem gáz, csak ne az legyen, hogy havonta kelljen valamit szerelni rajta a konstrukciós hibái miatt.



2021. márc. 13. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi pénzért már nagyon jó mosógépeket lehet venni, szóval bőven válogathatsz.
2021. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
37%

Én albérletbe nem vennék enyiért, sosem tudhatod, a lakód tönkreteszi-e nem rendeltetésszerű haszánlattal. Ha pl sosem nyitja ki az ajtaját mosás után, bepenészesedik, vagy nem tisztítja soha, az új lakónak már értelemszerűen nem fog tetszeni. 100-ért már lehet jó gépeket kapni, pl Samsung, LG.

Én albérletben lakom, egy ezer éves leharcolt mosógépet hagyott itt a tulaj, ami tiszta penész és rozsda volt az előző lakók miatt. Undorodtunk tőle a lakótársammal, ezért újat vettünk saját költségre, a tulaj nem volt hajlandó lecserélni.

2021. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
2-es: elvileg ezt a tulaj az elözö lakó kauciójából kicserélhette volna, az ugyanis ilyen esetekre való.
2021. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#2 Az a baj, hogy albérletekben eleve kicsi szokott lenni a fürdőszoba, így macerás nyitva hagyni az ajtaját, mert csak akadály lesz. Ha konyhába tennénk, akkor ott még jobban akadály a nyitott ajtó. Én még nem láttam olyan albérletet, ahol a mosógép tárva-nyitva volt. Gondoltam a modernebb készülékekben valahogyan már megoldott a szellőzés, de lehet, hogy rosszul gondolom?
2021. márc. 13. 16:35
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell tárva-nyitva lennie, csak nem teljesen becsukva, elég egy kis rés a szellözéshez.
2021. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Én panellakásban laktam kis fürdőszoba még is elfért a mosógépek és be sem penészedet mert picit mindig nyitva volt az ajtaja.

Ja és adtunk ki albérlőknek lakást az mosógép volt ott amit mi hagytunk ott .mikor elköltözünk ,100000 Ft gép .

2021. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Mindenképp 5 év garanciásat vennék a helyedben, a Beko egyes modelleire folyamatosan annyit ad, az AEG-Electrolux családban és a Boschnál promó keretein belül szokott ez előfordulni.


A mi házunkban van albérlet és mégis relatív nagyok a fürdőszobák. :)

Ha az ajtajától nem lehet kényelmesen elférni, akkor opció lehet a felültöltős is. Viszont arra meg fölé nem lehet pakolni.

2021. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

nakam az egyik legolcsóbb felültöltős Fagor van. 2010-ben vettem, azóta jól működik, igaz már sokhelyen kicsapta a rozsda

hangosnak sem mondanám.

2021. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ez a Fagor márka ipari mosógép? Még nem hallottam róla. Ránézésre tetszik, de nem tudom mennyire kapni hozzá cserealkatrészt, ha javítani kellene.
2021. márc. 13. 17:58
 10/22 anonim válasza:
24%
Vegyél egy működőképes Hajdú Minimatot használtan. 10-20 évig menni fog, ja és kb 10.000.-forintba (tízezer!) kerül. Ezt nem vágja haza semmilyen albérlő. Hihetetlenül kicsi, és örök életű.
2021. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!