Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv! Tudtok legalább -10°C-ig...

Üdv! Tudtok legalább -10°C-ig üzemelő fagyasztószekrényt (láda nem jó), ami legalább A+ energiosztályos beosorolású, és No-Frostos?

Figyelt kérdés
Fűtött helyre nem tudom tenni,viszont zárt, csapadékmentes helyen üzemelne. Köszönöm szépen a válaszokat.

2021. márc. 14. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az csak jó nekik, ha hidegben vannak, annál kevesebbet kell hűteniük, kevesebb energiát fogyaszt és a kompresszor élettartamát növeli. Az inverteresek simán bírják a -10 fokot.
2021. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért nem árt megnézni vásárlás előtt a hűtő klímaosztályát, használaható-e -10 fokban.

-10 környékén az inverteres klímák már "kérik" a kompresszorra a karterfűtést, alapból nincs mindegyikbe beépítve. Na vajon miért?

Az én klímámban sincs, mert +10 alatt a telken nem is használom.

2021. márc. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: én úgy tudom a kompresszor kenése miatt nem túl jó ha +8C fok alá megy a hőmérséklet.

Második:ilyen karterfuteses modellt tudsz mondani esetleg?

2021. márc. 14. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:

nem (csak) a kompresszor kenése itt a gond

hanem az, hogy a hűtő belső részéből elvont hpt nem tudja hol leadni

2021. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudok mondani karterfűtésest, mert szerintem nincs és nem is az a kulcsszó.

És minél több + osról beszélünk, annál inkább nem szabad beleavatkozni a tervezési paraméterekbe, nagyon ki van számolva, mert a + ok csak úgy tarthatók és a működése is változik.

Felhívtam a figyelmet, hogy először is meg kell nézni a hűtő klímaosztályát.

Tipp: ismerve a rendszert és a működési alapokat, nem találsz -10 et tudó fagyasztót, amit nem lehetetlen létrehozni, de nincs igazán rá igény.

2021. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A beko oldalán azt írják van ami bírja az alacsonyabb hőmérsékletet is:


Használhatom a Beko hűtőszekrényemet a garázsban vagy más, alacsony környezeti hőmérsékletű térben?

Minden hűtőszekrény egy adott környezetihőmérséklet-tartományban működik optimálisan. Ezeket nevezzük klímaosztályoknak. A hűtőszekrény kevésbé hatékonyan működik a tűréshatárán túli meleg vagy hideg környezetben. A három klímaosztály és azok hőmérséklet-tartományai:

- Normál alatti (SN) +10 °C és +32 °C között

- Normál (N) +16 °C és +32 °C között

- Szubtrópusi (ST) +18 °C és +38 °C között

- Trópusi (T) +16 °C és +43 °C között

Bizonyos Beko hűtő-fagyasztó készülékek a felsorolt klímaosztályoknál alacsonyabb hőmérsékleten is tudnak üzemelni. A használati útmutatóban megtekintheti, hogy mi az a legalacsonyabb hőmérséklet, ahol Beko hűtő-fagyasztó még használható. Ha nem találja a használati útmutatót, a termék típusszáma alapján erről az oldalról is letöltheti.

2021. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amit néztünk Bekot, annak sajnos E-s az energiaosztalya. Ha lenne ilyen, A+-al, az lehetne a megoldás.
2021. márc. 16. 07:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a gond, hogy olyan igényeket támasztasz amit a világon talán nem is gyártanak, vagy nem is létezik, csak ipari megoldásokban. Például hűtőkamionokon biztos, hogy tudnak -30-at csinálni úgy, hogy kívül -10 van. De azt a gépet te nem akarod üzemeltetni és hallgatni :D
2021. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!