Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Időzíthető relé-t be lehet...

Időzíthető relé-t be lehet állítani úgy hogy 24 órában kétszer kapcsoljon ki majd be?

Figyelt kérdés

Bojler lezabálja a hajamat. Kb dupla annyi villanyt fizetek, mint az ismerőseim. Vezéreltet beköttetni nem akarok, akkor inkább a fenti megoldást választanám, így mégse üzemelne többet a bojler, mint amennyi melegvíz nekem kellene. De ehhez délelőttre kéne melegvíz (reggelről), meg estére (délutánról).

Megoldható a két időtartam megadása?



2021. márc. 14. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Megoldható.

De semmi értelme.

2021. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Egyet értek az előzővel. Akkor tudsz spórolni, ha kevesebb melegvizet használsz vagy bekotteted az éjszakait.
2021. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Szirty ***** válasza:
81%

Jah. Semmi értelme.

Ettől nem lesz kevesebb a fogyasztásod. Vagy ha igen, hidegebb lesz a víz :)

2021. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Azt írják a boilerek gyártói is, hogy már fogyasztásra vannak a boilerek optimalizálva, és nincs értelme, de legalább a fűtőszálnak sem jó, ha hidegebbről kezd mindig felfűteni.
2021. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Amivel spórolni lehet, hogy kb 60 fokra állítod be. Vagy annyira sem. Kisebb hőmérsékletnél, alacsonyabb a hőáramlás is kifelé, amit lead a környezetnek.


Elektromosban a legjobb az átfolyós, az csak akkor eszik, ha megnyitod a csapot, csak ugye az egyfázisú az harmatgyenge. Értelmes teljesítményhez 3 fázis kell.

2021. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én inkább azt javasolnám, hogy csak az esti órában kapcsoljon be. Amennyiben nincs semmi olyan ami sok melegvizet használ, akkor napközben simán elég lehet ami a bojlerben van. Esti fürdés előtt meg felfűtöd a vizet.

Én egyedül élek, mosó és mosogatógépem is van, hétköznap meg munkahelyen fürdök. Hétközben ami melegvizet használok az max borotválkozás, vagy némi kézi mosogatás, vagy felmosás, szóval minimális melegvízfogyasztás. Mégis a bojler 90-100kWH-t fogyaszt csak azért, hogy lényegében csak szintet tartsa melegvíz hűmérsékletét még akkor is ha egyáltalán nem nyitottam meg a melegvízcsapot.

Akartam feletenni a kismegszakítója mellé egy sinre szerelhető digitális időkapcsolót, de sajnos a Fi relé nem tolerálta, így valami más megoldást kellene kitalálni.

2021. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
6-os válaszomat kiegészítve, volt vezérelt áramom, elszámolásban most is az, csak lehalt a kapcsolóórája, és a szolgáltató másik hiányában nem tudta kicserélni , Így áthidalták. Utána olyan 20-30kWh-al nőtt a havi áramfogyasztásom, szóval van értelme kapcsolgatni..
2021. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Cseréld a bojlert kisebbre, ha ezt nem használod ki.
2021. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Minden megoldható de attól még pont annyi melegciz fog kelleni mint a bekötés előtt
2021. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Értelmetlenség, sőt! Jobban meg leszel koppasztva az örökös felfűtések miatt.


Egyszerűen mérd meg, hogy mennyi vízre van szükséged, és akkora bojlert szereltess fel, ezt meg add el. Ha a konyhába is kell melegvíz, oda szereltess egy kis különálló 5 litereset, vagy mosogatógépezz.

A 8-as mondja helyesen, a többiek nem látják a probléma okát, bár a kérdésre többen is válaszoltak. (amúgy igen, simán megoldható lenne, de az csak egy pofon a szarnak)

2021. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!