Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kerülhet áram egy új...

Hogyan kerülhet áram egy új parkside hősugárzó burkolatába?

Figyelt kérdés

Ilyen mint ezen a képen: [link]


A hősugárzó működik, fel sem tűnt volna ha nem érek hozzá és nem bizsergeti meg az újam.

Fázisceruzát raktam hozzá ami jelezte az áram meglétét a burkolatban, először gondoltam arra is, hogy a ventilátor forgása indukálja, de kikapcsolt állapotban is jelzi hálózatba dugva.


A kérdésem az, hogy gyárilag nem kötöttek valamit jól össze benne, esetleg lehet-e a probléma okozója, hogy a hálózatban nincs földvezeték?


(de ennyi erővel a mosógép meg más eszköz burkolata is rázna, de nem).



2021. ápr. 5. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik konnektorról jelenleg üzemel minimum annál hibás a védőföldelés.
2021. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézesd meg olyannal, aki ért hozzá.

Mi nem tudjuk megtenni helyetted.

2021. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:
100%

"esetleg lehet-e a probléma okozója, hogy a hálózatban nincs földvezeték?"


Persze hogy lehet!

A védőföldeléssel ellátott készüléket csak védőföldeléssel ellátott aljzatból szabad használni.


"(de ennyi erővel a mosógép meg más eszköz burkolata is rázna, de nem)."


Úgy érted hogy a mosógépet is védőföldelés nélküli aljzatból használod?

Ha még áramvédő kapcsoló sincs akkor ez így elég Darwin díj esélyes megoldás!

2021. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De a földvezetékkel elláttot háztartási gépek burkolatába csak meghibásodás esetén juthat áram, ezért van rá a földelés, ha netalán áram jut bele azt levezesse.


Tehát normál esetben nem rázhatna ha műszakilag megfelelő az állapota.


A régi építésü csaldi házak többségében eleve nincs földvezeték, a konnektorokban a nulla vezetőt szokták áthidalni, így ha áram kerül bele levágja a biztosítékot.


Ebbe a konnektorba amiről használtam, nincs áthidalás.

Feltételezem ha szanálom egy áthidalt konnektroba akkor levágja a biztosítékot ha hibás a gép, de ilyesmivel nem szeretnék kísérletezni, meg használni sem amig nem tudom mi az oka.


A további kérdésem, hogy garanciálisan visszavihetem ilyen okból, hogy ráz a külseje?

2021. ápr. 5. 12:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát normál esetben nem rázhatna ha műszakilag megfelelő az állapota."

De, rázhat. [link]

Elég sok készülék betáp oldala valahogy így néz. Ami nincs rajta a képen, hogy a külső házát rákötik a védőföldre. Mi történik ha nincs a konnektorban védőföld? A készülék házát a 2 kondenzátor felhúzza a fázisfeszültség felére, tehát úgy 115 Volt környékére. Mivel kicsik a kondik, nagy áram nem tud rajta folyni, de ha mondjuk vizes az ember keze akkor simán rázhat az eszköz. (De van hogy szárazon is jól érezni.) Ezért írta az előttem szóló, hogy "A védőföldeléssel ellátott készüléket csak védőföldeléssel ellátott aljzatból szabad használni".

2021. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A régi építésü csaldi házak többségében eleve nincs földvezeték, a konnektorokban a nulla vezetőt szokták áthidalni, így ha áram kerül bele levágja a biztosítékot."


Azt a büdös qrv@ életbe, ahol így hidalgatnak át ott hatalmas a baj, nemcsak fejben.


Nem,régi házakban sem hidalgattak, szimplán egyszínű volt a 0-és a védőföld, ha neked a 0 van kihozva védőföldnek, és valami gebac van agyon fog csapni a villany.

2021. szept. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A további kérdésem, hogy garanciálisan visszavihetem ilyen okból, hogy ráz a külseje?"

A további válasz még mindig az, hogy ha a gyártó védőérintkezős dugvillával hozta forgalomba, akkor az azt jelenti, hogy védőérintkezős dugaljba dugva lehet használni, ami olyan villamos hálózathoz csatlakozik, ami a vonatkozó szabványoknak megfelelően van kialakítva. Azaz nem a nulla van hidalgatva.

Amíg ezt nem sikerül megemészteni, nem tudunk többet segíteni.

Képen is mutatom, ez nem jó megoldás:

[link]

2021. szept. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Több hibalehetőség is van. A földelési probléma a legvalószínűbb.


A leírt "Bizsergő" érzést volt szerencsém megtapasztalni és mérni is egy szakadt védőföldelés miatt, (mint előttem is leírták a szakadt vagy nem létező védővezető induktív csatolásútján lebegőpotenciálra került, jellemzően 115V környékére.)


A dugaljt és a készüléket egymástl függetlenül műszerrel kellene ellenőrizni mert egyáltalán nem biztos hogy itt is ez a probléma, illetve hogy a ház vagy a hősugárzó biztonságos.

2022. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!