Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Most melyik energiaosztály...

Most melyik energiaosztály felel meg az A+++ energiaosztálynak?

Figyelt kérdés
Kicsit zavarba jöttem, mosógép és hűtőszekrény vásárlást tervezek, és ugye az egyik szempont az energiaosztály lenne. De amiket kinéztem A-A+++-ig, amikor megnyitom az adatlapot, oda már vagy E vagy F energiaosztály van feltüntetve. Ezek változtak most? Utoljára 6 éve vettem háztartási eszközt, akkor olyan egyszerű volt.

2021. ápr. 15. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne a webshop oldalát nézd, mert oda a droid ügyfélszolgák, meg aki épp ráér azt tölt fel ami épp a keze ügyébe kerül, amit épp át tud másolni másik termék weboldaláról......

Már egyik webshopban lévő technikai infót sem lehet elhinni!

A gyártó oldalán keresd ki a konkrét terméket és ott nézd meg a specifikációkat!

2021. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt az új energiacímke

[link]


I. A „+” jelölések megszűntek, és az energiaosztály-skála egységesen A-tól G-ig terjed. Az „A” osztályt pedig a szabályozás szerint üresen kell hagyni, hogy a technológiai fejlődésnek legyen tere, vagyis a jövőben piacra kerülő hatékonyabb gépekhez ne kelljen ismét újabb osztályokat bevezetni. Ennek a változásnak az eredményeként az „A” készülékek átmenetileg eltűnnek a piacról, mivel a korábban „A+++”, „ A++” osztályba sorolt modellek „B” vagy alacsonyabb osztályba sorolást kaptak.


A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a korábban energiahatékonysága alapján például az „A+++” osztályba tartozó gép az új címkén a „B” vagy a „C” osztályba került.

2021. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ilyenre gondoltam én is, csak türelmetlen voltam kikeresni a google-ban a magyarázatot. Akkor ha találok B vagy C-t akármelyik gépben, az még jó.

Nem szeretem ezeket a változásokat, engem most nagyon megzavartak :D Napok óta csak keresgetem a A+++-os gépeket. Amúgy az árukeresőn olvastam, hogy március 1-től lett változtatva, tehát ha fél évvel korábban keresek gépeket, akkor még a régi jelöléssel kereshettem volna :)

2021. ápr. 15. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!