Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy A+ energiaosztályú mosogat...

Egy A+ energiaosztályú mosogatógép az jó? Kb hány forint egy mosogatás, ha 140 percig megy 0.74kWh-val?

Figyelt kérdés
És a 49dB az hangos?

2015. dec. 21. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Halk és keveset fogyaszt. Azt hiszem kb 50 ft egy kw átlagban. 2.33 órát megy ,tehát 37x2.33 =86.21 ft ! Plusz a vízfogyasztás de az nem több mint 30-40 liter.
2015. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10liter víz + a mosogatótabletta, ezek még mennyik lehetnek? tabletták mennyibe kerülnek átlagosan 1 mosogatásra?
2015. dec. 21. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
1000liter víz 1köbméter. nem tudom mennyi nálatok ennek az ára. de akármennyi is, 5ft-nál nem drágább 10 liter. mosószer az márkafüggő,kell még só is,ami nem drága. 3az egyben tabletta kb 50ft/db Szóval az egész 150ft alatt marad.
2015. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tessék kiszámolni a tabletta árát.


Egy 60-as pakk, ára osztva 60-nal.


Mi nem rakunk bele sót.

2015. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 JulesM111 ***** válasza:
0%
Nem mindegy? Berakod a cuccot, megnyomod a gombot. A kényelmet tessék megfizetni!
2015. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"140 percig megy 0.74kWh-val"

Ennek nincs értelme. A kWh energia mértékegység, nem teljesítmény. Ha ennyit adott meg a gyártó fogyasztásra, akkor ennyit fogyaszt a készülék a _teljes_ ciklus alatt, vagyis nem számít, mennyi ideig megy. 1 kWh áram kb. 40 forint.


Egyébként ez egy viszonylag jó fogyasztás, bár figyelembe kell venni, hogy mekkora a mosogatógép. Meg ugye a gyártó a legalacsonyabb értéket adja meg, pl. ha több program van rajta, akkor lehet, hogy ezzel nem mosogat el túl szépen. Az áramfogyasztás radikálisan csökkenthető azzal, hogy eleve meleg vízre kötöd a gépet. (Persze ez csak akkor jó, ha a meleg vizet gázzal állítjátok elő, nem árammal.)


A 10 literes vízfogyasztás sem mondható rossznak. De egy mosogatógép havi szinten annyira kevés vizet fogyaszt, hogy vetekszik a mennyisége 1-2 fürdéssel/zuhanyzással. Tehát elenyésző. Szóval ha gázzal melegítitek otthon a vizet, akkor majdhogynem ingyen megy a mosogatógép, csak a tabletta árát kell számolni.


Tablettából - saját tapasztalat szerint - nem érdemes az agyonreklámozott 30 az egyben meg hasonló jellegűt venni. Én márkásat szoktam venni (Somat vagy Finish), de a legolcsóbb, alap típust, extrák nélkül. Sokszor van akció, akkor megveszem a nagy kiszerelést, és 20-30 forintra jön ki 1 tabletta.


Sót nem érdemes kihagyni a gépből, mert párszáz forint (olcsó Tesco-s is teljesen jó, ez csak granulált konyhasó), kb. 2 hónapig elég, viszont a vízkövesedést meggátolja. Én öblítőt is szoktam venni, abból is inkább olcsóbb fajtákat, de az nem létszükséglet.

2015. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!