Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vettem egy sonoff okosrelét...

Vettem egy sonoff okosrelét (ez a relé a fázist kapcsolja csak) és ezt szeretném bekötni a lámpába a búra alá.?

Figyelt kérdés
AZ a helyzet hogy úgy vettük a házat hogy a villanykapcsoló a 0-át kapcsolja, nem a fázist. Ez esetben is be lehet kötni úgy hogy a fázis-fázis, nulla-nulla? Lehet hülye kérdés, ezért bocs. Szép napot!

2021. máj. 6. 11:50
 1/4 A kérdező kommentje:
2021. máj. 6. 11:58
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Ha jól értem a villanykapcsoló után akarod bekötni a relét? Ez esetben csak akkor fogod tudni vezérelni, ha a villanykapcsolót felkapcsolod. Biztonsági szempontból jobb, ha a fázis van megszakítva, de ebből nem lehet baja. Nekem van otthon több hasonló termék, van ami dugvillás/aljzatos Sonoff, ott sem lehet tudni, melyik a fázis.
2021. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy, ha helyesen van bekötve a Sonoff, akkor a fázist szakítja meg.
2021. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

villanykapcsoló a 0-át kapcsolja, nem a fázist.


Hát cseréld meg. Sima ügy hacsak nincs bevakolva az összes vezeték.

2021. máj. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!