Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma tényleg csak ennyit...

Klíma tényleg csak ennyit fogyasztana? Ennyire energiatakarékos lenne?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból vettem a klímám mellé egy fogyasztásmérőt, tudni akartam mennyit fogyaszt.


32°C-ról 25-re lehűtöttem a szobám, akkor 800W körül fogyasztott, aztán most már 25°C van és 150W-ból szinten tartja, jóideje 140-150W között ugrál a fogyasztás.


Lehetséges hogy tényleg ilyen keveset fogyasztana?



2021. jún. 21. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi a szobád, és jó a szigetelése, elképzelhető.
2021. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán, egy "korabeli" klíma ennyit eszik, ha már megvan az adott hő.
2021. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset fogyasztanak. Egyszer megnéztem a villanyórán (fix egyéb fogyasztók mellett), hogy mennyit fogyaszt egy óra alatt a két klíma, aztán beszoroztam az eredmény alapján egy hónapra. Nos, valami olyasmi jött ki, hogyha 0-24-ben mennének, akkor 20 ezer lenne a kettő együtt egy hónapra.
2021. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
ebben benne van a külréti egység foyasztása is?
2021. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális fogyasztás, mikor már lehűtött és csak szinten tart. Nálam éjszaka lemegy 60-65 W-ra is és ekkor még aktívan hűt, működik a kültéri is.
2021. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire konkrét számokat nem tudok, ellenben 2450 Ft a villanyszámlám, pedig múlt nyáron eleinte home office volt és nagyon rühellem a meleget. Tehát ment a klíma.
2021. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:
35%
Ha inverteres a klíma és a fogyasztásmérő nem true RMS mérést végez akkor hülyeségeket látsz a kijelzőjén...
2021. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!