Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen márkájú mosógépet,...

Milyen márkájú mosógépet, mosogatógépet, hűtőt, tévét vegyek?

Figyelt kérdés
Új otthonunk lesz, beépített mosogatógépet, hűtőt szeretnénk. A mosógép is kezdi beadni a kulcsot (indesit, már 9 éves). Tévénk meg ősrégi, Grundig, egy óriási áramzabáló. Szeretnék takarékos, mégis jó minőségű gépeket a lakásba. Persze nincsenek millióim rá, ésszerű keretek közt tudok rászánni.
2010. aug. 26. 09:58
 1/6 anonim válasza:
mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk! Beépítettben gondolkozol, az bizony drága mulatság! mosogatógép, az 100 körül van, esetleg 9 terítékes kicsit alatta, de az meg annyira kicsi, h szerinetem hülyeség megvenni. Mis megvettük a főzőlapot, meg a mosógépet. mosógép nem vészes, mi pl zanussit vettünk, nekem tetszik nagyon. igazából ebből az olcsót vettük, mert az ugysem évtizedekre szól. 63 volt asszem. főzőlap 89 akcióban. Most sütőt választottam már, de abban nem vagyok biztos... bár sztem abból sem kell a méregdrága, mert már mind1ik A osztályos, vagy A+, szóval energiatakarékos már mind! Igazából azt beszéltük meg, hogy a hütőn nem fogunk spórolni (annyira). Abból egy kombinált alulfagyasztós az 160 körül van a normális, de a legolcsóbb is 100-110 ezer körül van... de az nagyon egyszerű, nincs bennt semmi, nagyon nem tetszettek. Remélem segítettem! Ha találsz vi jó hűtőt beépíthetőt, akkor ird meg! :)
2010. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nagy kocka voltam, dolgoztam két nagy elektronikai áruházban, szóval mint értő írom neked a következőket:


Nagy háztartási gépeknél felejtsd el az olasz márkákat. Ha olcsón szeretnél sokáig működő mosógépet, hűtőt, akkor válassz LG, vagy Samsung készüléket. Kifutó, "A" kategóriás, pár éves modellek nagyon jó áron kaphatók. Mindkét márka 2, esetleg 3 év garanciát ad, illetve 10 évet a drágább, direct drive-os mosógépekre.

Hűtőre, mosogatógépre ugyanez igaz, de itt esetleg szóbajöhet még a Fagor, Gorenje és a Bosch. Mosogatógépnél keress olyat, ami túlfolyás elleni védelemmel is el van látva.


Tévénél a dolog bonyolultabb. Figyelembe kell venni a szoba méretét, ahol lesz és ehhez választani. A szorzó három, tehát ha a kanapé és a tévé helye között 3 méter van, akkor egy 98-107 centis tévé ajánlott. Ha csak tévézésre és filmek nézésére használod, akkor jobb a plazma, de ha konzolod is van, akkor inkább LCD.

Plazma esetében Panasonic ajánlott, LCD esetében pedig Sony, Sharp (3 év garancia) LG, Samsung esetleg Philips.

Olyat keress, amiben digitális tuner is van (DVB).


Remélem segítettem. :)

2010. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
68%

Előző vagyok, a lényeget elfelejtettem, bocsi! Electrolux a sütő, mosógép zanussi, sütőlap bosch tvnk van, az samsung, az sztem nagyon jó, és nem méregdrága. hűtőből ami kinéztem az meg electrolux SC71840-6I

electorlux nekem eddig nagyon tetszik. Annnyit tudok, hogy mosógépben boscht nem szabad venni. illetev hogy ha beépítetta hűtőd, akkor lényegesen (10cm) keskenyebb lesz, ami nem kevés.

2010. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és elfelejtettem, hogy ha lehetőséged van, akkor keress egy Euronics áruházat. Nem reklámozni akarom, de náluk lehet alkudni.

Legalacsonyabb árakkal számolva is 400-500 ezer amit elköltesz, így akár 15-20 ezret is spórolhatsz, ha ki fogsz egy rendes értékesítőt. :D Ha hitelre vásárolsz, akkor talán többet is. ;-)

2010. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2010. aug. 26. 21:45
 6/6 anonim válasza:
Mosógépet azt tudom milyet ne: whirlpool. Elöltöltős változatban pedig különösen ne.
2010. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!