Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy kapszulás nespresso...

Egy kapszulás nespresso kávefőzőgép tényleg gyenge kávét csinál?

Figyelt kérdés

Én az erős, markáns eszpresszót preferálom feketén, és szeretem, ha egy kicsit krémes a teteje. Egyik ex barista ismerősöm a kapszulás kv főzőgépeket ajánlotta. Maximum 40ezret szánnék egy gépre. A kapszulással én is kiegyeznék viszont pár helyen azt olvastam, hogy gyenge kávét főz? Ez igaz?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2021. júl. 28. 07:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Kinek mi az erős.

Menj el egy nespresso üzletbe és kóstold meg.

2021. júl. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Azzal képben vagy, hogy az ilyne kapszulás szardaraboknak nem az ára borsos, hanem a belevaló kapszulák? Ez az üzleti modelljük lényege.

Mellesleg tényleg fölösleges márkákban gondolkodni, a tízezer forintos kapszulás is kb ugyanazt csinálja, mint a sokszázezres.


De tényleg komolyna mondanék még valamit. Ha felnőtt fejjel nem vagy képes jó kávé és rossz kávé közt különbséget tenni, akkor nagy baj van. Ha jó kávét úgy keresel, hogy nespresso, akkor nagy baj van a fejedben.

A jó kávéhoz nem valami agyonreklámozott szemét kell, hanem némi ízlés, tenniakarás és egy egyszerű sima kávéfőző.

De sok sikert a te nespressodhoz.

2021. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Kapszulás. Több fajta van belőle, van gyenge és nagyon erős is. Gondolom annyi esze nem volt hogy megnézze mit is iszik.
2021. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Bár én ennyire nyíltan ezt nem írtam volna le, de előző hozzászólóknak igazuk van. Az, hogy mi neked a megfelelő kávé, azt senki sem fogja tudni megmondani, nyilván egy kapszulás kávé ízvilága adott, de sokféle kapszula létezik, van erősebb, van gyengébb. Nekem itthon Nespresso van, 20.000 Ft. volt, nekem jobban bejön, mint pl. egy kotyogós, de ittam már 100.000Ft-os darálós kávéfőzővel készült kávét, ismerősömnek olyan van, az sokkal jobb volt. Nespresso-ban semmi különbség nincs a 40 és a 20 ezer forintos között, maximum halkabb, esetleg van rajta tejhabosító, programozható, stb., az enyém is csinál habot a kávé tetejére amúgy. Jelenleg van itthon Jacobs kapszula, az 20db-os, 1400ért vettem, az egész jó szerintem, de kb. 70-120 Ft-ba jön ki egy kávé átlagban. Segafredo-nak is van kapszulája, de az borzalmas. Amit még szeretek az a Davidoff, L'or, Starbucks.
2021. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kolléga otthon kotyógósból készült főzött kávét iszik, cégnél meg ivott éjszakásban a Jacobs 10-es erősségú kapszulásásból ami rendesen felébresztette , szóval nem olyan gyengék, és volt a boltban 11-es is.
2021. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jacobs-nak van 12-es is.
2021. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nyílván csak én tudom, hogy mi számomra az erős kávé..én csak attól félek, hogy nem tud olyan erős(vagy azt megközelítő) erősségű kávét kivitelezni, mint amilyet egy kávézóban kapok..nem szeretnék kávéautomata szintű "kávét" inni:)

Amúgy 2-es! Kávé téren laikus vagyok..netán egy felnőtt fejjel gondolkodó embernek automatikusan érteni kéne a kávékhoz? :D

2021. júl. 28. 12:39
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó lesz az nyugi, nem automatás kávé lesz.
2021. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bátran vedd meg. A kapszulák erősségétől függ, hogy mennyire lesz "keserű".

Én a Nespresso 12, 13-as kávéit ajánlom.

2021. júl. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kapszulásnál a kapszula tartalma határozza meg milyen lesz a KV.

Ha sokat iszol 1 éven belül olcsóbb lesz az automata darálós KV főző. Ott te magad tudod beállítani melyik a neked megfelelő KV, és tetszőleges KV babbal, még kézműves pörköltet is használhatsz.

Ha még is kapszulás akkor kb mindegy...

2021. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!