Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos sütő probléma: nem...

Elektromos sütő probléma: nem világít, nem kezd el melegíteni ha bekapcsolom! De van, hogy fél óra után elkezd melegíteni... mitől lehet?

Figyelt kérdés

Én arra gyanakszom, hogy valami a hőfokszabályozó gombbal van, viszont nem romlott el teljesen, mert van hogy néha fél órás késéssel, de bekapcsol... Leírom:


Egy nap takarítottam, lehet nagyon durván / túl nedvesen sikerült a gombokat letakarítanom, pedig óvatos voltam.

Azóta nem kapcsol be a sütő... vagy fél órás késéssel.


Az órát beállítom időre, pl. fél órára, tehát nem 0.00-n áll hanem 0.35ön vagy 0.45-ön stb.

A "mód"választóval kiválasztom hogy légkeveréses legyen, alul vagy felülsütéses, stb, majd hőfokszabályozó gombot feltekerem, és semmi. Elvileg ilyenkor eddig mindig bekapcsolt, ha megvolt az órabeállítás meg minden.

Pl. beállítottam 0.45 percre, légkeveréses módra és 180 Celciusra mindig bekapcsolt rögtön a lámpa és elkezdett melegíteni.


Most semmi.

2 napja ismét megpróbáltam bekapcsolni, hátha sikerül, véletlen úgy hagytam a gombokat és az időt sem tekertem le... és fél órás késéssel bekapcsolt.


Esküszöm nem értem... mi lehet a baj?

Hisz a sütő nem romlott el, be tud kapcsolni.

A világítás is megy (az is fél órás késéssel kapcsolt be)

Melegíteni is melegített.


Nem értem...

Megpróbáltam most este is, semmi... lehet ha fél óráig megint úgy hagynáma gombokat megint elkezdene melegíteni.


Szerintetek mi lehet a baj?

25/l


2021. aug. 11. 03:52
 1/3 A kérdező kommentje:
A márka: Zanussi, ZBM 762X
2021. aug. 11. 03:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Húzd ki a konnektorból, feszültségmentesítsed 10 percre és próbáld újra.

Alsó és felső illetve alsó-felső sütésnél is ezt csinálja?

Ha elindul mégis, akkor a hőfokbeállításig felfűtt?

2021. aug. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyomd meg a kéz szimbólumot, akkor eltűnik az AUTO felirat a kijelzőről, és időzítő nélkül működik.

Egyébként valóban, ha kihúzod a konnektorból, minden időzítő és beállítás nullázódik, de addig nem indul automata módban, amíg az óra nincs beállítva.

[link]

2021. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!