Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Split klíma vásárlás hogyan?

Split klíma vásárlás hogyan?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy vannak e olyan helyek ahonnan lehet klímát venni magán emberként is vásárolni.

Arra gondolok, hogy telepítési nyilatkozat nélkül is mint régebben mielőtt behozták ezt a klíma törvényt.



2021. aug. 13. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Persze.

Én is úgy vettem.

Kifizeted, leegyezteted a szerelést, és felrakják.

2021. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam, én raknám fel magamnak(pár éve is telepitettem magamnak az óta is megy) tehát kihagynám a szerelőket a buliból.
2021. aug. 13. 12:34
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Ez jogilag szabályozva van drágaságom, senki nem fog azért illegálisan klímát árulni, hogy te spórolj pár tízezret, főleg úgy, hogy a boltnak a szerelés is érdeke.
2021. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Bontottan.
2021. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy 2015 óta létezik ez a törvény, de mindenütt vannak kiskapuk.

Nyilván ennek a törvénynek annyi értelme van csak, hogy a nagyok felosztották ezt a piacot is maguk közt.

A környezet védelmi duma csak elterelés.

2021. aug. 13. 12:41
 6/19 anonim ***** válasza:

Változott.

A vállalkozások és a lakosság jogkövető magatartásának megkönnyítése érdekében a telepítési tanúsítvány kiállításának folyamatát is egyszerűsíti a hatályba lépett módosítás. Ennek értelmében a telepítést végző képesített vállalkozás előzetes kiválasztása és nyilatkoztatása helyett – összhangban az Európai Uniós szabályozással – a telepíttetőnek elegendő arról nyilatkoznia, hogy a jövőben képesített vállalkozással telepítteti majd a megvásárolni kívánt alkalmazást. Lehetőség van tehát arra, hogy a telepíttető a vásárlást követően válassza ki a telepítést végző vállalkozást.

2021. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Megrendeled webshopból, aláírod, hogy szakképzett szerelővel fodod felszereltetni, majd felteszed magadnak. Utóbbira nem tudom van-e kapacitás, ellenőrzik-e, hogy az x számú klímát telepítették-e már vagy sem, illetve garancia sem lesz rá így, kockáztat az ember. Tavaly így csináltam, tudom, mit kockáztatok. Lassan egy éve fent van a klíma, végig fűtötte a telet, most pedig hűtök vele. Esetleg még van külföld, ahonnan állítólag jóval olcsóbban lehet klímát venni és papírmunka (meg garancia) sincs.
2021. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2021. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#7

Nem ellenőrzik. Senkit nem érdekel.

2021. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekünk nyugdíjas klímaszerelő ismerős vette meg nagykerből (neki szabad, mert van képesítése hozzá), majd feltette töredék áron. Azóta is megy (5 éve, azóta szakember nem látta), egy később (2 éve, azt se látta azóta senki), hivatalos úton vett és teljes áron felszereltetett klíma szerintem gázhiányos, mert nem olyan hideg a kifújt levegő mint a szürkén, évekkel ezelőtt felrakotté.
2021. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!