Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyszerelők vannak itt?...

Villanyszerelők vannak itt? Lenne egy kérdésem. Többi lentebb

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nekem is lenne egy kérdésem, nem nagyon dobja fel akárhogy keresem így remélem röviden válaszol nekem valaki.


Nem vagyok villanyszerelő, egy két dolgot megcsinálok de röviden ennyi.


Egy kis maszek munka miatt kicsit korszerűsítenem kellett a műhelyem, ami egy több évtizede kialakított villanyhálózatra van kötve. A ház és a műhely egymástól 15 méter távolságra van. A műhelybe eddig nem volt földelés, a házból jött a fázis és a nulla egy kábelen a föld alatt. Ennek kiküszöbölésére levertem egy szondát a műhely mellé, bent ahol az elektromos áram bejött ki lett alakítva egy szekrény. Ide bejön a szondától a zöld-sárga. A bejövő fázis és nulla vezetékre került egy firelé (25mA), ezután a fázisra kismegszakító (10A).


Fémházas gépek külön is le lettek földelve a szekrénytől. Konektornál a fázis és a föld között megvan a 230, illetve egy kisebb fogyasztót (LED spot izzó) a fázis és a föld közé kötve leold a firelé.


Kérdésem, hogy ez így működhet? Mennyire jó ez így?


Mármint hogy az N a házból jön be, és külön föld van a melléképületnek.


Ismétlem nem vagyok villanyszerelő, magamnak kell sajnos megoldanom amit tudok, de ez azért mégis csak igazán szakmunka.

Nyilván nem akarom megspórolni a villanyszerelő bérét, ez kényszermegoldás volt, mert került a műhelybe egy fémházas forrasztó és egy kis műszerész eszterga, eddig hasonlók nem voltak, a forrasztó csipkedett picit így ált elő ez a helyzet, meg őszintén, ideje is volt. Most működik és jó minden, de ahogy lehetőségem lesz megnézetem egy profival.


Köszönöm a válaszokat előre is.



2021. aug. 17. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van egy jó földelésed (2m horganyzott szonda, 10mm² z/s vezeték, akkor nem kell külön-külön földelni a gépeket. Elég az üzemi földelést bekötni a közös földelő sínbe.
2021. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemhogy nem kell külön-külön, hanem tilos. A 2 m az legfeljebb mocsárban elég. Az üzemi földleés az kissé egészmás dolog.
2021. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor új kábelt kell huznom a föld alatt az az érzésem úgy lesz a legjobb. Leviszem a ház földelését a műhelybe nem variálok.
2021. aug. 18. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nemhogy nem kell külön-külön, hanem tilos."

Ezt arra értettem, mert van itt némi lazaságra lehetőség, hogy ha mindegyik külön le van földelve, de mindegyik csak külön és egyenként van leföldelve, azaz megint másféleképpen, ezek a földelések nincsenek összekötve, az a nemjó.

Itt persze felmerül az is, hogy ki mit ért földelés alatt, a szakember azt, ami besiklik a felszín alá, a biológiatanár meg a nyugdíjas varrónő meg a védővezető meglétét.


"az az érzésem úgy lesz a legjobb"

Egyetértés. Nagyjából az indexen is ezt mondják. :D Teljesen nincs igazuk, mert lehetne külön védővezetőt vinni, de a gyakorlati megvalósításnak vannak előírásai, amivel együtt egyszerűbb kicserélni háromeresre a mostani betápot.

2021. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!