Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőszekrény házhozszállítás...

Hűtőszekrény házhozszállítás megoldható ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A régi hűtőt (Zanussi lehel) szeretném lecserélni. Kinéztem egy új Zanussi hűtőt 125cm-est. Házhozszállítással kérném, mivel nincs kocsim, viszont régi építésű 4 emeletes (3 + földszint) körfolyosós lakásban lakom a harmadikon, ugye itt nincs lift.


Külön fizetés ellenében segítenek nekem felhozni? Online rendelném, ilyenkor érdemes rendelés előtt ezt jeleznem vagy felhívnom az üzletet? Nőként egyedül sajnos nem tudom felhozni.


2021. aug. 23. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Néhol van lehetöség választani, hogy a lakásba vigyék - természetesen felár ellenében. Ahol nincs, ott nem feltétlen fogja bárki is felvinni, mert a kiszállítóknek erre sem ideje nincs, se nem ez a munkájuk.
2021. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 belapus ***** válasza:
100%

Igen, érdemes, mert alapesetben a (lenti) bejáratig szól szállítás.

Sőt érdemes azt is tisztázni - már ha szeretnéd -, hogy a használt hűtőt pedig elvinnék.

Az adott áruház GYIK-jét érdemes lehet átnézni, hátha írnak erről.Ha nem, akkor vagy megnézed, hogy a rendelési folyamat során van-e lehetőség ezeket az információkat közölni vagy telefonon, e-mailben stb. egyeztetsz velük.

Elképzelhető, hogy külön díjért ez is vállalják, de az is, hogy ezt az opciót tartalmazza a szállítási költség.És sajnos az is, hogy csak lerakják a bejáratnál.

2021. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt sejtettem, hogy felár ellenében.

Utána olvatam a GYIK-ben amit a kettes ajánlott, ott ezt írják:


"Kézi erővel történő mozgatás megtagadható ha: a lépcsőn történő szállítás esetén a lépcső bármilyen okból balesetveszélyes (pl. nincs korlát, a lépő felület, lépő magasság eltér a szabványostól; lépcső felülete csúszós stb…), illetve amennyiben a lépcső adottságainál fogva (szűk; a küldeménnyel nem lehet elfordulni; az elforduláshoz a küldeményt derékmagasság fölé kellene emelni stb…) alkalmatlan a biztonságos szállításra."


Holnap felhívom őket telefonon, ennek tudatában lehet segítséget kell majd szereznem.

2021. aug. 23. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!