Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért "gyenge" a fűtés?

Miért "gyenge" a fűtés?

Figyelt kérdés

Helló,kombi turbós gázkazánunk van, a melegvíz hibátlanul működik, de aha bekapcsoljuk a fűtést, csak a radiátorok teteje meleg.

Ha elzárunk a 6ből 4et, akkor a 2 ami meg van nyitva teljesen végig felmelegszik.

Radiátorok kitisztítva



2021. szept. 19. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Visszatérő és szelep mennyire van nyitva ?
2021. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Abból, hogy azt írod kitisztítottátok a radiátorokat arra tippelek, hogy jóideig le volt engedve a víz a rendszerből, sajnos ennek hiányában meg be tudnak állni a kazánban lévő szivattyúk, ezt bizonyítja az is hogy nem teljes keresztmetszetében meleg a radiátor, vagyis nem megy. Ha szerencsétek van, akkor nem égett le, de szét kell szedni és a rozsdától megragadt forgórészt megtisztítani. Jártam már én is így, tehát tapasztalatból írom.
2021. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel kombi kazanja van, ez esetben meleg vize se lenne.

A

Valtoszelep leragadhat de fel állásban esélytelen szinte így én kérdeztem a torlo szelepet. a radiátor feltoltesekor nem nyitottak vissza rendesen

2021. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 A melegvízhez nem kell a keringetőszivattyú, de a fűtéshez igen, és enélkül gravitációsan is el tud indulni a keringés, de jóval lassabban, ezért lehet csak a radiátor teteje meleg.
2021. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Oszt a hmv hőcserélőben mi forgatja meg a vizet ? :)
2021. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Lassan de el tud indulni a vízmozgás benne gravitációsan, és mint írtam ha sokáig le van engedve a rendszerből a víz, akkor megragad a szivattyú. De a kérdezőnek kellene megnézni, hogy megy-e rendesen,végigtapogatva a csöveket, vagy megfelelő keringési szebesség hiányában ki-be kapcsolgat a kazán.
2021. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A hmv az használati vizet jelent.

A kombi kazán működése .

A tüzter fölött van egy hőcserélő , ebben a fűtési víz van.


Meleg víz vételekor egy váltó szelep a keringteto szivattyú által szállított fűtési vizet a belső HMv lemezes hőcserélőn át keringeti így a fűtési víz melege melegíti fel a használati melegvizet.

Kb 20 kw a hőcserélő igy olyan 40 liter per perccel kell a vizet aramoltatni benne ami gravitációsan ki van zárva hogy sikerül


Google : kombi kazán schematika

[link]

2021. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A dugulasban igazad lehet de mivel kombi a kazán és fürdeni tudnak...... A probléma máshol van
2021. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy milyen kazánról van szó, és amik nekünk voltak, Beretta és Sanuer Duval, azokban nem volt lemezes hőcserélő, csak sima tűztér fülötti, pont ez miatt kellett lekukázni, mert utóbbiba 80 ezer lett volna egy új hőcserélő ami 4 bekötési pontos, tehát a melegvíznek saját köre volt.

Üdv.2,4,6

2021. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Leírnad a típusát, mert sok duvallal van dolgom és 20 éveseknel már így megy és kíváncsi vagyok ez hogy mehet, mivel ha a tuzterben álló víz van az általában felforr és érdekelne a működése.
2021. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!