Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen kisebb, olcsóbb hősugár...

Milyen kisebb, olcsóbb hősugárzót javasoltok, ami jó és nem fogyaszt sokat?

Figyelt kérdés
1 szobát kellene melegíteni, nem akarok olyan sokat költeni rá de jó legyen és lehetne hogy nem fogyaszt sokat. Tudtok ajánlani?

2021. szept. 21. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem létezik olyan elektromos hősugárzó, amelyik ne zabálná az áramot.
2021. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy tartja a szoba a meleget.

Mert ha jól, lehet azt csinálni hogy felmelegíted, majd lekapcsolod. Az úgy nem olyan vészes mintha folyamatosan jönne be a hideg.

2021. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Most nem állok neki tipust keresgélni, de arra nem érdemes nagyon gyúrni, hogy meleg is lesz és keveset is fogyaszt. Különösen a keresőszavakban található "tél" okán. Egy 1 kilowattos eszköz egész napos használattal 26 ezer Ft-ba kerül havonta.
2021. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kicsik sajnos semmit nem érnek. Én tavaly egy 30ezer ft körüli elektromos konvektort vettem, az is pörgette a villanyórát, mint mágneses mező a vasorrú bábát, de legalább fűtött is rendesen. Ha érdekel, megkeresem a pontos típusát.
2021. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a téren sajnos nagy csodák nincsenek. Az elektromos fűtőtest az áramot valamilyen módon hővé alakítja. Abban lehet különbség, hogy mindezt hogyan teszi (fűtőszál, infrapanel, stb)

Az olajradiátor egy kicsit képes tárolni a hőt, így hosszabban és lassabban adja le, valamennyivel kellemesebb hőhatást lehet vele elérni. A hősugárzó gyorsan felfűt és brutálisan melegít egy irányba, de ha kikapcsolod, a fűtés azonnal megszűnik (nem tárolja a meleget)

A fogyasztás szempontjából majdnem mindegy. A hálózatból felvett energiát mindegyik hővé alakítja. Azzal lehet megtakarítást elérni, hogy a drágább eszközök jobban szabályozhatóak, tehát fölöslegesen nem fognak fűteni.

Azért arra számíts, hogy ez a fűtési mód a létező legdrágább. Nem tudom mekkora a felfűtendő szoba, milyen a fekvése, stb. Egy átlagos 15 nm-es szobába én min. 2kW-os fűtőtesttel számolnék és természetesen nem folyamatos működtetéssel. Ha fő fűtési módként kívánod használni, szerintem #4 által említett elektromos konvektort vagy olajradiátort érdemes venni.

2021. szept. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
51%
A klímaberendezés üzemeltetése sokkal olcsóbb fűtésre, mert az olcsóbb fűtőtestek 1kW elektromos energiából pontosan 1kW hőt állítanak elő, míg a klímaberendezések hőszivattyú elven működnek, 1 kW elektromos energia felhasználásával 2-3-4-5kW (típustól és külső hőmérséklettől függően) hőenergiát juttatnak be kívülről a helységbe.
2021. szept. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bárándi válasza:
100%
A hagyományos hősugárzótól szerintem jobb az infrapanel, de valószínűleg drágább is.
2021. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mennyit fogyasztanak, viszont egy helyiség kifűtéséhez nagy teljesítmény kell, és persze nem árt, ha jó márka is, a minősége miatt! A fürdőszobában elromlott a fűtés, anyukám meg fázós típus, mi ezeket néztük:

[link]

Egy biztos: a Home márkát (Somogyi Elektronic) abszolút nem ajánlom, 2 különböző típusával is volt dolgunk, és sajnos általános jellemzője, hogy automatikusan váltogatja a fűtést-hűtést, így amelyik helyiséget felfűtötte, utána egyből vissza is hűti, ergo nem ér semmit!

2021. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!