Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Atx táp túlterhelèsi kapcsoló...

Atx táp túlterhelèsi kapcsoló kikapcsolása?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy hogyan tudnám lekötni/kikapcsolni a túlterhelèsi

kapcsolót. Tudom hogy ez nem biztonságos a tápra nèzve de ez egy nèlkülözhető táp amit labortápá szeretnèk átalakítani.


2021. szept. 24. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kiiktatnod.

Ha jobban terheled, le kell oldania.

Ha nem oldana le, tönremegy.

Ha tönkre akarod tenni, ahhoz nem kell átalakítani sem.

Ha nagyobb a terhelésed amit elbír, nagyobb táp kell.

Több feszültség, vagy nagyobb áram kellene?

2021. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyobb áram
2021. szept. 24. 17:09
 3/6 Vortrex ***** válasza:
100%

Nincs bennük olyan, egyszerűen csak ha nem bír stabil feszültséget tartani a kimenetén, akkor megáll, de ezt nem egy túlterhelés figyelő, hanem a működési elve korlátozza. Illetve ha tudja tartani, de a nagy áram hatására túlmelegedik és leáll, akkor azt vagy az ic-k belső hővédelme vagy az tápegység hővédelme kapcsolja le, amit egyrészt nem lehet kiiktatni, másrést ha kilehetne, akkor instant megdöglene.


Puffer kondenzátorokkal és jó hűtéssel talán ki lehet tolni a határait.

2021. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ami azt illetti utánna nèztem ès van benne ilyen vèdelem. Másrèszt ha hővèdelem alapján kapcsolna ki akkor bírná egy darabig amíg be nem melegszik de abszolult nem így reagált. De kössz hogy próbáltál segíteni
2021. szept. 24. 17:44
 5/6 Vortrex ***** válasza:
Én köszönöm
2021. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Instant lakástűzhöz keresel receptet?!
2021. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!