Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hozzáértők. Tudnátok, a...

Hozzáértők. Tudnátok, a TopBox villanyszámla-csökkentő készülékről, kapcsolási rajzot küldeni?

Figyelt kérdés
Azt én is kristály tisztán látom, hogy egy nagy átverés az egész. Pusztán a magam kíváncsiságának kielégítésére, és pusztán saját használatra, összeszerelnék egy ilyen kütyüt.

2021. okt. 10. 10:42
 1/9 Szirty ***** válasza:
100%

Ilyesmi lehet:

[link]


Sok értelme nincs kísérletezni vele.

2021. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az, hogy ezért az emberek pénzt adnak, mutatja, hogy óriási gond van az iskolarendszerben… aki a 6-7. osztályig eljut általános iskolában, annak nem szabadna ilyennek bedőlni😔😕
2021. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszi. Itt megtaláltam a kapcsolási rajzot. Az R1 ellenállástól jobbra levő trimmer értéke nincs feltüntetve. Pedig ezzel rövidzárat is lehet csinálni.
2021. okt. 10. 11:31
 4/9 Szirty ***** válasza:
100%

Az nem trimmer, hanem egy varistor.


[link]


Persze zárlatot valóban tud okozni, de az a feladata. Ha túlfesz jön, akkor rövidzár lesz.

Az értéke nyilván a hálózati feszültséghez van méretezve.


A hiánya vagy megléte nem befolyásolja az áramkör működésének "hasznosságát"! :)

2021. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lali24 ***** válasza:
az nem trimmer, hanem varisztor, de mindegy is, mert az egész nem más, mint egy átverés.
2021. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Írd be youtube-ra ezt:


DiodeGoneWild Energy Saver


Aztán láss csodát :)

2021. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A segítségetekkel mélyebben beleástam magam a témába, és és úgy döntöttem, hogy a kísérleteimet ezen a ponton felfüggesztem. Következő projektem a hurka sütés. Na erről viszont már, nem hagyom magam lebeszélni.

Köszönöm mindenkinek.

2021. okt. 10. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a „csoda” már számtalan néven megjelent:

[link]

Jól látod, semmi értelme, mert nem csökkenti a fogyasztást. A rajz szerint bekötött LED-ek nem világítanának, mert záróirányú feszültség kerül rájuk, de lehet, hogy ez csak rajzolási hiba. R1, R5 és a LED-ek nemhogy csökkentik, hanem valamivel növelik a fogyasztást. A lényege az lenne, hogy az 5 µF-os kondenzátor az induktív jellegű fogyasztók esetén valamiféle fázisjavítást végezne. Ha a legjobb esetet feltételezzük, hogy egy induktív jellegű fogyasztónál a teljesítménytényezőt éppen cosφ=1-re javítaná, akkor a látszólagos áram valamelyest csökkenne, de az áram hatásos összetevője nem csökken. A lakossági fogyasztók esetén csak a hatásos teljesítményből adódó fogyasztás után kell fizetni, az egésznek már csak ezért sincs semmi értelme. Megépítheted, de a gyakorlatban semmi értelme nincs.

2021. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

„Következő projektem a hurka sütés. Na erről viszont már, nem hagyom magam lebeszélni.”

Na, látod, ennek aztán tényleg van értelme, jó étvágyat kívánok hozzá!

2021. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!