Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klímàval való fűtés mennyire...

Klímàval való fűtés mennyire dobta meg a villányszámlátokat?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, hogy a fa fűtésről, àt kellene állni a klímára!

100 m2- es házról lenne szó, 3 szoba, nappali-konyha, fürdő!

Beszerelése mennyibe kerül kb?

Akinek van tapasztalata kérem írjon!


2021. okt. 6. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Anno mikor költüztünk, és kiderült hogy a kazán 20 éves, nekiestem és kiszámoltam hosszú távon (5-10-15-20 éves) beruházással melyik hogy jön ki.

Akkor még simán le tudtam cserélni a kazánt egy hagyományos darabra határidőn belül.


Szóba került a kondenzációs gázkazán, az elektromos ami ugyan úgy a vizet melegíti és keringeti, de képbe került a légkondis főtés is.

Jó 5 éve volt.


Szépen minden költségüket vezettem hogy kb mennyibe kerül, mi éri meg előnyök hátrányok.


Első az egyszerű kazán csere volt mert az nem igényelt nagy beruházást.

Második viszont a légkondis lett messze olcsóbb mint a kondenzációs kazános.


Neten van pár blog ahol kifejtik.

Utána jártam azért. Nem használom, de a villany számlát árnyalnám azzal hogy ha hőszivattyús berendezés direktben van rákötve egy adott villanyórára ami azt hiszem H tarifa akkor fűtési szezonban féláron adják a villanyáramot. Eleve 1KW elektromos áramból előállít 2-3-4KW hőenergiát, és ezért felét kell fizetni mintha hűtene nyáron. Nyáron a hűtés normál áron számolódik. Meg van hogy szept 15 től fél áron van május közepéig végéig.

Légkondi ami kulcskérdés. Márka tartósság, és hatékonyság miatt. Éves karbantartást mindenképpen kell számolni és 5 évente némi javítást is...


Egyik másik barátoméknál ilyen lett. Én amit érzek kb semmi, aki érdekes ugye hogy nem felületet fűt, hanem csak a levegőt, és van hangja, csöndben pl éjszaka arra érzékenyeket zavarhatja. Piszok gyorsan felfűti a lakást :)

2021. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
inverteres klimával fütűnk, egy 65 négyzetméteres lakást ami 3,8 m belmagasságú. átlagos téli hónapban 23-25 ezer a költsége, igaz "H" tarifára vagyunk állítva, így 30 százalékkal kedvezőbb számunkra a számla klimára vonatkozó összege. négy beltéri egységgel, 4 évvel ezelőtt 1,2 millió volt a kiépítés és a klima költsége. a H-tarifa kiépítése pedig további 220 000 forint volt. hátránya számomra, hogy éjjel hallod a hangját. és a kültéri egységnek is van egy zúgása.
2021. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Konyhába, fürdőbe nem a legjobb megoldás. És minél hidegebb van, anál többet fogyaszt.

Típus függő, hogy melyik milyen hidegben képes még meleget csinálni.

Amelyik nagyobb hidegben is dolgozik, annak az ára is nagyobb. És meg kell szorozni annyival, ahány helyiséget fűtenél.

Én úgy oldottammeg, hogy az alap fűtés kondenzációs, 21 fokra állítva. A szobákban 3,5 kW-os klímák a hőmérséklet további emelésére 25 fokra (nyáron pedig hűtenek ha kell).

Amíg nincs nagy hideg, csak a klímák mennek. Aztán ha kell, a kondenzációs bekapcsolódik, és amikor nagy zima van, és a klímák már nem bírják, -10 körül, akkor leállítom őket.

És a hálóban még van egy cserépkályha, vész esetére, ha nincs áram vagy gáz, esetleg elromlana valami. De nagy hidegekben gyakran használom, nagyon kellemes hőérzetet ad.

2021. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi egy 50 m2 irodát fűtünk klímával, h-tarifa. Fix 22° a termosztát, napi 8 órát megy. Tavaly 188.000 ft volt a villanyszámla. Teljesen elégedett vagyok vele, vagyis ezt a dolgozók mondják, nincs huzat sem. Évente 2x jön egy szaki, elviszi, kimossa a hőcserélőket.
2021. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!