Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi baja lehet a porszívónak?

Mi baja lehet a porszívónak?

Figyelt kérdés

Bekapcsol, szív, a hangja is rendben, de kb 30 másodperc után égett szag jön ki belőle.

Természetesen kikapcsoltam, a férjem szét szedte, de semmi elváltozás nincs, és akkor égett szag sem volt. Ha már szét lett szedve, ki is lett takarítva, de az sem segített.

A porszívó 1,5 éves újonnan boltból vásárolt, porzsák nélküli.



2021. okt. 14. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Elromlott.

Kuka.

Egy dolog van benne ami égett szagot generál, a motor.

De azt éppen nem lehet javítani, ezeket a kis motorokat automatákkal tekercselik. Ha találsz is olyan szervizt ahol elvállalják, motort cserélnek benne. 7-8 ezer a motor, plusz 5-6 ezer munkadíj. Ez csak egy tipp, simán lehet több is.

2021. okt. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

De a réztekercsnek sincs látszólag baja, és a hangja sem más, mint korábban. Ezért is tettem fel a kérdést.

2021. okt. 14. 08:40
 3/6 anonim ***** válasza:
De ha kitakarítottad és utána jó, akkor koszos volt és nem bírta szívni.
2021. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

„Ha már szét lett szedve, ki is lett takarítva, de az sem segített.”

Kérdés, hogy mi lett benne kitakarítva? Meg kellene megnézni a csapágyakat, hogy nem szorulnak-e, megfelelően meg vannak-e zsírozva. Aztán a szénkeféket, hogy jól érintkeznek-e, nem kopottak-e. A szénkefék a használat során folyamatosan kopnak, egyre rövidebbek lesznek. Egy-egy rúgó nyomja azokat a kommutátorhoz, de, ha már nagyon rövidek, akkor ez a nyomás csökken, ilyenkor pedig romlik az érintkezés és fokozottabb szikrázás lép fel.

„De a réztekercsnek sincs látszólag baja”

Látszólag, de a belsejébe nem lehet belelátni és, ha túlmelegedés következett be, akkor általában először a belső menetekről ég le a szigetelés és keletkezik menetzárlat.

„és a hangja sem más, mint korábban.”

Először azt írtad, hogy: „ki is lett takarítva, de az sem segített.” Na most akkor jó, vagy nem jó?

2021. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ott van a kérdés alatt, hogy bekapcsol, és szív is, de mivel 30 másodperc után keletkezik az égett szag, ezért ki is lett kapcsolva.

A kitakarítást a motornál értettem, a porszívó belsejében ahogy szét lett szedve, és az ott lévő két szivacsos szűrőre, és úgy is jön az égett szag 30 mp múlva. Azt hittem érthetően írtam ki.

2021. okt. 14. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy a tekercseken nem látszik semmi attól még ez a motor bizony le van égve.

Meg lehet kérdezni hogy megtekercselik-e valahol, de az olyan 10-15k plusz munkadíj.

2021. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!