Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy porszívónak mitől erősödhe...

Egy porszívónak mitől erősödhet fel a hangja?

Figyelt kérdés

Tizenéves Panasonic porszívó,tökéletesen működik csak sokkal hangosabb mint újkorában.

Szétszedtem fődarabjaira,a motor nem csapágyas,nem zajos,nincs lógása semmilyen irányba,a szélkerék is stabil, sértetlen.

Az egyetlen hangszigetelés a gépben egy 7x33x1.5cm-es szivacslap volt ami csak a motorrészt takarta körkörösen,már foszlott volt azt kicseréltem egy újra-a gép ugyanolyan hangos szívás zaja maradt.

Mi lehet még?



2019. márc. 20. 18:06
1 2
 1/12 repulo ***** válasza:
Szénkefe?
2019. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam szétszedve is ellenőriztem a motort,a szénkefe működés közben sem szikrázik vagy csikorog stb.csak a "szélzaj" erős.
2019. márc. 20. 18:14
 3/12 repulo ***** válasza:
Nekem 1000 éve egy Boman porszívó sípolt mint állat, a szélkerékbe volt macskaalom szorulva. :-)
2019. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csapágy vagy turbina kopás, deformáltság okozhatja.

Régi Siemens porszívónk egyszer csak úgy döntött, hogy ledarálta a saját turbinalapátjait. Mivel nem találtam hozzá saját turbinakereket, ezért vettem egy olyat, ami csaknem tökéletesen illeszkedett a tengelyre. A hangja borzalmas, de működik.

2019. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A motorról van fotód? Átmenőhűtéses, vagy külön a tetején volt egy kis ventillátor?


Esélyes, hogy szirénát csinált magából, ez esetben kukáznám, ugyanis egy visítós vacaknál nincs rosszabb. Vagy cseréld a motort cakpakk legalább.

2019. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Szétszedtem fődarabjaira,a motor nem csapágyas,nem zajos,"

Kézzel forgatva nem hallod meg.

"nincs lógása semmilyen irányba,"

A mélyhornyú golyóscsapágynál a hornyok vagy a golyó enyhe sérülés még nem jár kézzel mozgatva érzékelhető eltéréssel.

"a szélkerék is stabil, sértetlen."

Ilyen fordulatszámnál minimális eltérés már komoly rezonanciát okoz.

Gyakori, hogya gyártás során a felrögzített lapáttal centírozzák a motort. Az is elegendő ilyen problémák kialakulásához, hogy a lapát csak egy kis mértékeben is akár, de elfordul a tengelyen, ezzel azonnal megváltoztatva a kiegyensúlyozott állapotot. Főleg ha leveszed és felrakod.

Ezzel egy munkafázist ki tudnak hagyni, a végeredmény változatlan. De mivel nem arra tervezik a mai cuccokat hogy jól javítható legyen, ezért nem is javíthatóak jól.

:)

Csapágy cserével nyitnám a partyt.

2019. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyjából így néz ki:

[link]


#6.)A szélkereket nem szedtem,csak a külső mélytányér szerű burkolatot hogy lássam van-e benne karcolás vagy bármilyen nyom hogy összeérnek,de nincs.A szélkerék csavarral van rögzítve a tengelyre.

A gép nem "visít",csak egyszerűen a szokásos porszívóhang már nem ~80dB hanem valszeg jóval több.

2019. márc. 20. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs abban egy elektronikus triac-szabályzó véletlenül?
2019. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Eghen, ez az a tipikus visítós fajta porszívómotor. Fujj.
2019. márc. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az a "szokásos" 80dB is piszok sok. :(
2019. márc. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!