Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy kerül víz a mosogatógépbe?

Hogy kerül víz a mosogatógépbe?

Figyelt kérdés

Felújítás után a régi mosógatógépet helyeztük vissza a helyére. A csap és a hozzá járó szifon is új lett. Egy rövid ideig nem volt gond a mosogatógéppel, de aztán azt vettük észre, hogy víz volt az alján a mosás után. Egyből vittük szerelőhöz - elvileg kicserélte a "vízkinyomó pumpát"(az ő szavaival élve). Szuper, kipróbáltuk otthon üresen - ment, nem maradt víz benne. Kipróbáltuk edényekkel - néhány óra eltelt miután kinyitottuk. Állt benne a víz... gondoltam kicsit később leszivatom belőle a vizet. Erre elkezdett az alján (kb. a közepén) csurogni a víz lassacskán. Fel lett hívva a szerelő, de csak bunkóskodott és lerázott.

Okés - hívtunk másik szerelőt. Kijött helybe, megnézte, azt mondta, hogy a gép jó, nincs vele baj. Az elvezető csövet feljebb kötötte, mert szerinte az csurog vissza. Kipróbálta, minden okés volt.


Pár nap múlva szerettünk volna egy rendes mosogatást indítani. Mikor lejárt, egyből kinyitottam. Az alján nem volt egy mili víz sem. Eltelt kb. 1 óra, erre látom, hogy már megint szivárog! Kinyitottam és a gép allján rengeteg víz volt.


Mindezek fejében már én is azt hiszem, hogy nem a géppel van a gond. Mégis mi lehet a gond? Olvastam már, hogy el lehet dugulva a szifon - nem egész 1 hete tisztítottam géllel.

Egyéb ötlet?


Az elvezető a falban van eldugulva?

Az összeköttetés?

Rosszul van bekötve?

Amire még gondolok: az új szifon és a csövek, vékonyabbak mint a korábbiak. Eddig 5cm, most pedig 4cm átmérősek. Az elvezetőbe pedig olyan gumis átalakítóval van megoldva.



2021. okt. 17. 14:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam erre de írja hogy a visszafolyo víz mosogatószeres.

6. Hozzászólás utolsó sor

2021. okt. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egész pontosan " mosogatószeres illatú". A gépben ugye mindig marad valamennyi pangó víz, szerintem ezt hígítja fel a nem jól záródó szelep.
2021. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Tudom, csak ugye a mosogatás végén az oblites van így max öblítő szagú lehet.
2021. okt. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők. Nagyon szépen köszönöm a sok segítő kommentet. Valóban a 10. hozzászóló írta jól! El kell zárni a beeresztőt és nincs víz a gépben.


Már csak azt nem tudom, hogy a teljes beeresztő csapot cseréljem e ki vagy csak valami tömítést? Esetleg a csövet ami a mosogatóba megy? Vagy azt a mágneses elzárót külön is ki lehet cserélni?

2022. jan. 17. 00:16
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

Mivel a mágnesszelep nem zár, azt kellene cserélni. Viszont valószínűleg már aquastop-os a gép, ami azt jelenti, hogy az egész befolyócsövet kell cserélni, mert ebbe van beépítve.


[link]


Lehet próbálkozni univerzális aquastop szettel is, de az is hasonló árban.

2022. jan. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen a tippet! Valószínűleg marad az elzárás, mivel a szerelő már ígyis elkérte a pénzét és már nem szeretnék invesztálni a gépbe. Kb. 8 éves már. Még egy 2 évet kihúzhatná.
2022. febr. 8. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!