Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kinek kell fizetnie a garanciá...

Kinek kell fizetnie a garanciális termék visszaküldesi költségét?

Figyelt kérdés

2021 januárban vettem egy fritőzt forró levegőst. A kosár pereme alatt végig vastagon rozsdal. Nem sérülés miatt.

Én úgy gondolom ez normál használat melletti meghibásodás amit a garanciának fedezni kellene.

Azt mondják h küldjem el bevizsgalni a terméket, de szerintem nem nekem kellene fizetni a szállítást ha hibás a termék. Ptk6.166

Szerintük nekem kell mert 6 hónapon túl vagyunk.

Valaki tudja mi az igaz? És esetleg hogyan tudnám bizonyítani is?



2021. okt. 25. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 6 hónap garit adtak rá...

Hol vetted? Ott mit írnak a fritőz garanciális feltételeiről?

2021. okt. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"de szerintem nem nekem kellene fizetni a szállítást ha hibás a termék. Ptk6.166"

Nem hibásan vetted.

Ha a kezelési útmutató kitér a szakszerű tisztítás és karbantartásra, még akkor is kétséges hogy annak eleget tettél-e.

A 6 hónap után valóban neked kell bizonyítanod, hogy a gyártó/forgalmazó felelőssége a termék kifogásolt tulajdonsága.

Még ha számodra egyértelmú is, nem feltétlenül bizonyított a gyártó/forgalmazó-t terhelő költség.

2021. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 6-hónap a szavatosságra vonatkozik.

A kötelező jótállásban nincs ilyen kitétel.

[link]

2021. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked kell fizetned a szállítást, nincs miről beszélni. Jó hogy nem azt várod el, hogy a szerviz költözzön melléd.
2021. okt. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!